Peseb ja tühjendab ise tolmukonteinerit: millised funktsioonid peaksid olema ühel tipptasemel varstolmuimejal?

Tolmuimejad ei täida enam vaid tolmukoguja rolli – need on abiks nii põrandate pesul kui lemmiklooma karvade koristamisel.Foto: Samsung

Kodu koristamine on suur osa meie igapäevaelust ja kuigi see võib mõnikord tunduda tüütu ja aeganõudva tegevusena, on lõpptulemus alati seda väärt.

Kuidas aga muuta koristamisprotsessi kiiremaks ja efektiivsemaks ning eemaldada vähese vaevaga kogu tekkinud mustus? Samsung Eesti koduseadmete tootekoolitaja Alari Pennar toob välja olulisemad omadused, mida kvaliteetse tolmuimeja valikul silmas pidada.

Tolmuimejad ei täida enam vaid tolmukoguja rolli

Viimastel aastatel eelistavad tarbijad üha enam juhtmevabasid varstolmuimejaid, mis on kompaktsed ja lihtsasti kasutatavad ning koristamise mõttes mitmekülgsed.

Tolmuimejad ei täida enam vaid tolmukoguja rolli – need on abiks nii põrandate pesul kui lemmiklooma karvade koristamisel. Kvaliteetsemate tolmuimejatega on kaasas ka mitmeid erinevaid otsikuid, mis tagavad juurdepääsu kõige kitsamatesse kohtadesse. Samsung on välja tulnud uue kõik-ühes puhastusjaamaga, mis mõeldud seadme tolmukonteineri tühjendamiseks ja laadimiseks.

“Meie Samsung Bespoke Jet Extra juhtmevaba tolmuimeja on sarnaselt teistele Samsungi tolmuimejatele varustatud võimsa 99,999 protsenti tolmuosakesi kinni püüdva filtersüsteemiga, mis laseb masinast välja vaid puhast õhku ja püüab kinni ka kõige peenemad tolmuosakesed. Tänu sellele vähendab tolmuimeja kasutamine õhus sisalduvate allergeenide hulka, loob puhtama õhukeskkonna ja hoiab ära allergiliste reaktsioonide teket,” selgitas Samsung Eesti koduseadmete valdkonna tootekoolitaja Alari Pennar.

Mõeldud ka loomaomanike elu lihtsustamisele

Samsungi tolmuimeja puhul on mõeldud ka loomaomanike elu lihtsustamisele – masinal on spetsiaalne lemmikloomaotsik, mille nailonist ja kummist harjased eemaldavad tõhusalt esmapilgul märkamatuks jäävad lemmikloomakarvad.

Sama otsik on abiks ka vaipade puhastamisel, kogudes tänu harjaste suurele pöördekiirusele kokku peened puru- ja tolmuosakesed. Samuti on tolmuimejaga kaasas Slim Action otsik, mille kitsas disain tagab juurdepääsu mööbli alla ning toanurkadesse.

“Uute tolmuimejate puhul on põhirõhk suunatud kasutajasõbralikkusele – masina käsitlemine on tehtud võimalikult lihtsaks ning lisatud on mitmeid funktsioone, tänu millele on koristamine tunduvalt tõhusam. Kaasas on ka mitmeid erinevaid otsikuid, mille vahetamine käib vaid ühe nupuvajutusega,” selgitas Pennar.

Kasutajasõbralikkuse tagamiseks on tolmuimeja tavapärastest Samsungi tolmuimejatest 24 protsenti kergem – see vähendab survet randmele. Lisaks aitab see puhastada põrandast kõrgemal asuvaid kohti majapidamises, kus masin on vaja käsitsi üles tõsta.

Kõik-ühes võimalus ruumi koristamiseks

Üks ägedamaid lahendusi masina juures on aga kõik-ühes puhastusjaam (All-in-One Clean Station), kuhu on tolmuimejat kerge paigutada. Tegemist on dokiga tolmuimejale, mis näeb ühest küljest kena välja, samas tühjendab see automaatselt seadme tolmukogujat ja laeb masina akut.

Ruumi säästmiseks on tolmuimejaga kaasas ka tarvikute hoiustaja, mis aitab majapidamises ruumi kokku hoida ning on hea võimalus lisaotsikute paigutamiseks.

“Kuna inimesed otsivad tihtipeale kõik-ühes võimalusi ruumi koristamiseks, siis lisasime Samsung Bespoke Jet Pro Extra tolmuimejale ka põrandapesu võimaluse. Selleks on tolmuimejaga komplektis kaheosaline pöörlevate moppidega otsik ja veeanum. Tänu sellele saab eemaldada majapidamisest lisaks tolmule ka muu mustuse,” rääkis Pennar.

Üldjoontes võtab Pennar kokku, et hea tolmuimeja ei ole vaid hea vaid imemisvõimsuselt, vaid see võiks pakkuda kasutajatele ka muid lisafunktsioone, mis on kodu koristamisel olulised. Näiteks põrandapesuvõimalust, automaatset tolmukonteineri tühjendust ja kindlasti peab see kinni pidama ka pisemaid tolmuosakesi, et masin koristamise asemel kodus tolmu lihtsalt ringi ei lennutaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.