Tühjendab keldri ja korrastab toa: huvitav, mille kõigega maakler kodumüüjaid aidata saab!

Suurim väärtus, mida maakler pakub, on aeg, rõhutab Uus Maa Elamus kinnisvarabüroo juht ja omanik Maia Karro.Foto: Uus Maa Elamus Kinnisvarabüroo

Suurem osa meist töötab kaheksa tundi päevas, pärast seda peab aga samasuguse innukusega tegelema oma pere ja hobidega ning leidma aega puhkusehetkedeks. Kui aina kasvava kiire elutempo juures on plaan veel ka kodu vahetada, võivad ettevalmistused tunduda üle pea käivad ja aeganõudvad.

Kuidas hinnata kodu väärtust, koostada vastav dokumentatsioon ning esitleda kodu potentsiaalsetele ostjatele, kes soovivad seda vaatama tulla? Need pinged võtab maha hea maakler, kes, tuleb välja, et aitab vajadusel kliendil ka näiteks keldri tühjaks vedada või organiseerib selleks abilised. Suurim väärtus, mida maakler pakub, on aeg, rõhutab Uus Maa Elamus kinnisvarabüroo juht ja omanik Maia Karro.

Kinnisvara otsivad kliendid on erinevad, kuid mitte keegi ei taha, et huviline tuleb tema kodu vaatama ja annab sellele negatiivse hinnangu. Maia toob välja, et ikka leidub neid, kellele ei meeldi parkett, ruumikasutus, vannitoa valgustuse lahendus või puhtuseaste. Maakleri abiga jääb omanikul see halb emotsioon ära, sest maakler kuuleb neid hinnanguid ainult oma kõrvadega ja omanik ei pea ilmtingimata kõike kuulama. “Kui klient elab müüdavas kodus sees, pakume talle ka hea koristusteenuse kontaktid või sätime vajadusel kodu ise korda,” ütleb ta.

Mille peale aeg kulub?

Kinnisvara müüv maakler teab, mida klient ootab, millised on olulised punktid kodu juures ja  piirkonna turuväärtus. Karro sõnul müüvad omanikud pahatihti alla turuhinna ja ka üle selle, sest tavaklient määrab hinna kinnisvaraportaalis ringi vaadates ning samalaadsete objektide järgi tihti vaid kopeerides. Kinnisvaramaakler aga teab, mil moel kujuneb tegelik hind.

Maia viiab, et esiteks kaupleb suurem osa ostjaid hinna üle ning hästi sageli oma kodu müüvad inimesed ei tea, et paljud ostjad on antud kinnisvara osas juba väga hea eeltöö ise ära teinud. Ostja läheb kõigepealt ehitusregistrisse ja vaatab üle, kas pakutaval kinnisvaral on olemas korralik dokumentatsioon. Paljud ostavad kinnisvara pangalaenuga ja on juba panka taotluse saatnud ning hindamisakti tellinud. Kui hindaja aga annab teada, et ostetava objekti dokumentatsioon korras ei ole, siis pank lihtsalt ei anna laenu.

Selliseid ebameeldivaid olukordi on Maia sõnul palju. Maakleri kaasamisel aga informeeritakse müüjat dokumentatsiooni olulisusest kohe ning vajadusel aitab maakler nõutavad paberid ka korda saada.

“Paljud kliendid ostavad uue kodu pangalaenuga ja kui dokumentatsioon korras ei ole, siis pank ei anna laenu.

Maia Karro

“Oleme maakleritena ka omamoodi juristid. Teeme kliendi elu hästi mugavaks,” ütleb Maia omast kogemusest. Ta lisab veel, et kinnisvaramüük algab loomulikult professionaalsetest fotodest ja kuulutust tuleb näidata erinevates portaalides. Ta kinnitab ka, et maakleri eesmärk on müüa kinnisvara mitte kunagi alla turuhinna, vaid pigem ikka vastupidi.

Mis teeb kinnisvaramaaklerist väga hea maakleri?

Küsimuse peale, kas maaklerid tahavad olla ropult rikkad, vastab Karro silmapilkselt, et tööd tuleb hingega teha, fookus peab olema kliendi unistuste elluviimisel, mitte rahal. Kui fookus on õiges kohas, siis tulevad kõik asjad õigel ajal. Ja muidugi on maakleri eesmärk ületada kliendi ootusi.

“Leiame vajadusel objektile ka näiteks koristaja ja vahel koristab lausa maakler ise,” ütleb ta kogenult ja seda põhjusega. Maia nimelt alustas maaklerina 2020. aasta 1. aprillil, aga oli siis veel aasta aega täiskohaga tööl ühes ettevõttes müügijuhina. 2021. aastal sai ta kinnisvara-alal kaks tiitlit korraga: “Aasta Maakler” ja “Aasta Alustaja”. Uus Maa Elamus frantsiisileppe allkirjastas Karro juba 2022. aasta jaanuaris.

Mis aga eristab ühte maaklerit teisest? Karro sõnul pühendumus, kiirus ja oskus klienti kuulata. Pühendunud maakler ei tööta üheksast viieni vaid tihti hilisõhtuni. Alustaval maakleril ongi üldjoontes päevas 12 tundi tööd, kuna ta stardib n-ö uue portfelliga. Algaja maakleri efektiivne töö saab seega vilju kanda eeskätt pere arvelt (pikad tööpäevad). Lisaks tuleb leida see miski, millega eristuda.

Maia annabki soovitusi alles alustava maaklerina läbilöömiseks. “Mina tegin näiteks oma perega kokkuleppe, et esimesel tööaastal mind nii palju kodus ei ole, kui varasematel aegadel,” sõnab ta. Aga, mis teisel aastal sai? “Teisel aastal istusime jälle perega laua taha ja tegin uue kokkuleppe,” naerab Maia vastuseks.

Uus Maa Elamus eristub Maia sõnul turul sellega, et kui on vaja kiiresti midagi ära teha, teevadki Elamuse maaklerid selle ise ära – koristavad keldrit, kraamivad panipaiku ja ostavad lilledki koju lauale. Kui aga notari juures on tehing toimunud ja korter antakse samal päeval üle, võtavad ostja vajaudsel oma auto peale ja sõidutavad uude elupaika. Need on Maia sõnul väiksed asjad, aga lähevad klientidele väga korda.

“Suhtleme korterit müües otse ka ühistu juhatuse esimehega, et garanteerida kliendile hästitoimiv ühistu,” täpsustab Maia veel. Ta lisab, et kui klient tahab korterit üürile anda, aga viibib ise eemal, siis on Elamuse maakler kliendi käepikendus. “Isegi torusid on tulnud korteris puhastada – paneme igale tööle käed külg ega karda seda,” kinnitab Maia.

Kas maakler on keskendunud ühele piirkonnale?

Maia sõnul ei ole maakleritest keegi üldjuhul keskendunud ühele konkreetsele piirkonnale, kuid see sõltub ka tiimidest. Näiteks Uus Maa Elamus kontoris on fookuses kõik, nii kesklinn kui ääremaa ja toimetatakse üle Eesti.

Küll on Maia sõnul Elamuses oluline, et kõik tiimiliikmed peavad teadma, kus Nõmmel teatud tänavad asuvad, kuna büroo asub Nõmmel. Oma piirkonda peab une pealt tundma. Nõmmel näiteks on nii, et kui klient palub, et võtke korter Lasnamäel müüki, siis võetakse, mitte ei suunata teise büroosse. “Kõik võtame sisse ja leiame vajadusel koostööpartneri, kui kinnisvara on näiteks väljaspool Harjumaad,” ütleb Maia.

Kas see on aga ka nii, et maakler saab keelduda tegelemast mõne rajooniga, mis talle endale ei meeldi, sest ta ei seosta ennast selle piirkonnaga ealeski?

Nii maakler Maia sõnul mõelda ei saa, sest Eesti on nii väike ja lõpuks saab töö lihtsalt otsa. Professionaalsust näitab see, et tead kõigest ja silmaring on lai. “Meie vahetame omavahel infot,” räägib Maia ja lisab, et hea maakler sõidab ringi silmad lahti ja tunneb huvi, mis linnas toimub. Maakleri jaoks on väga informatiivne näiteks New Tallinn portaal – seal jookseb kogu info selle kohta, millised uusarendused Tallinnas sünnivad.

Mitu protsenti müügist saab maakler kliendi taskust endale?

Maakleri vahendustasu jääb Maia Karro sõnul 3-5 protsendi juurde, aga see oleneb kinnisvara hinnaklassist. Tallinnas võtavad suured kinnisvarabürood sarnast hinda: 3-5%, millele lisandub käibemaks. Väljaspool Tallinna lepitakse kliendiga kokku mitte protsent, vaid fikseeritud summa. Näiteks Paldiski korterid on odavamad ja seal on maakleritasu fikseeritud suurusjärgus 2000 kuni 3000 eurot pluss käibemaks.

Toome teieni ka mõned magusamad Uus Maa Elamus pakkumised.

Kreegi tn 19, Nõmme

Äge elamine perele, kes vajab 5 toaga kodu ning armastab metsa lähedust! Kui oled otsinud kodu Nõmmele, kus su lapsed saavad kogeda imelist lapsepõlve, nagu oli seda Astrid Lindgerni raamatus “Bullerby lapsed”, vaata lähemalt siit.

Kreegi tn 19, NõmmeFoto: Uus Maa Elamus Kinnisvarabüroo

Põllu tn, Nõmme

Ideaalne kodu kahele põlvkonnale – ise ela peamajas ja hoovimaja üüri välja!

Müüki on tulnud väga heas korras hubane, armastusega hoitud ja valgusküllane kahekordne majaosa Nõmmel, mille kaunilt kujundatud aias asub lisaks peahoonele ka armas hoovimaja.
Ilus erkkollane elumaja on tänaval juba kaugelt näha, see särab nagu päike keset metsa.

Lähemalt vaata siit.

Elamu Põllu tänaval. Foto: Uus Maa Elamus Kinnisvara

Pikk tn 55 kinnistu Tallinna vanalinnas

Väärika ajalooga vanalinna hoone ootab visiooniga investorit! Hind 1,8 miljonit eurot. See ajalooline suure arenduspotentsiaaliga hoone asub linnasüdame ühel kesksemail tänavail. Arhitektuuriliselt on tegemist diele-dornse tüüpi elamuga, ehk ajaloolise äri- ja eluhoonega ühes.

Hoone tänavaseinas säilinud raidportaal ja aken on dateeritud 15. saj. II poolel. Elamu on 15.-18. saj. kuulunud Tallinna nimekatele ja auväärsetele kodanikele – kaupmeestele, raehärradele, bürgermeistritele.

Pikk tn 55 hoonele on koostanud korterelamu ehitusprojekti eskiisjoonised esinduslik projekteerimisfirma Restor, kel on pikaajaline kogemus ajalooliste hoonete projektide koostamisel ning restaureerimisel. Vaata Pika tänava kinnistut siit.

Pikk tn 55 kinnistu Tallinna vanalinnas.Foto: Uus Maa Elamus Kinnisvara

Põdrasambla tn 9, Laagri alevik, Saue vald

Muinasjutuline kodu hinnatud Veskimöldri piirkonnas, kus on 6 tuba, saun ning suur ja avar puhkeruum maja 0-korrusel! Tutvu lähemalt siin!

Põdrasambla tn 9, Laagri alevik, Saue valdFoto: Uus Maa Elamus Kinnisvara

Pärnu mnt 245 Tallinnas

Kodu neile, kes armastavad luksust, kvaliteeti ja antiiki! Uudista lähemalt siin.

Pärnu mnt 245 TallinnasFoto: Uus Maa Elamus Kinnisvara

Kodusalu tee 5, Tänassilma, Saku vald

See mahuka garaaži (52,7 m²), suure terrassi (u 65 m²) ning 5 toaga peresõbralik kodu ootab uut armastavat perekonda! Vaata järele siit.

Kodusalu tee 5, Tänassilma, Saku valdFoto: Uus Maa Elamus Kinnisvara

Liivalaia 43 kinnistu Tallinnas

Juugend-stiilis maja, mis ootab oma peremeest! Tegemist on ehitismälestisega ning maja eripäraks on nurgatorn, kust on imeline vaade Liivalaia tänavale!

Sellemaja näol on tegemist ühest vähestest autentsel kujul säilinud puit-juugendstiilis hoonega Tallinnas. Vaata lähemalt siit.

Liivalaia 43 kinnistu TallinnasFoto: Uus Maa Elamus Kinnisvara

Aruküla tee 6, Jüri alevik

Eriliselt valgusküllane perekorter kahe funktsiooniga saunaga ja kahe suure rõduga ootab uusi elanikke! Tule tutvu siin!

Aruküla tee 6, Jüri alevikFoto: Uus Maa Elamus Kinnisvara

Lõpetuseks julgustab Karro, et Uus Maa Elamus poole saavad pöörduda ka rahvusvahelised inimesed, kes eesti keelt ei oska.

“Kui pöördub kodanik Soomest, Norrast, Prantsusmaalt, Saksamaalt või vene ja inglise keeles, siis kõik saavad teenindatud, viipekeelgi on meil olemas,” ütleb Karro.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.