Sisuturundus

Seedehäired kimbutavad koera igal aastaajal – jõuludel ja aastavahetusel kohe eriti!

Loomaarst ja Pro Plani tootejuht Julija Abram

Jõulud ja aastavahetus on loomakliinikutes kiire aeg, sest just sel perioodil esineb lemmikutel keskmisest rohkem seedehäireid ja mürgistusi. Kui planeerite selle aasta pidustusi, jälgige natuke karmima pilguga ka lemmiku toidulauda ja näppamise võimalusi.

Viimaseid on kindlasti piisavalt, sest jõululaud ja selle alla pudenevad toidupalakesed, hajutatud tähelepanuga ülevas meeleolus pererahvas, järelevalveta nõudepesumasin ja näiteks ukse kõrvale jäetud prügikott pakuvad rohkelt ahvatlusi ja võimalusi.

Igal juhul on mõistlik ennetada probleemi lemmikul silma peal hoides, kuid ka kõige hoolsam omanik võib avastada pärast pidustusi, et koer maadleb kõhuhädaga. Sellisteks puhkudeks on mõistlik hankida koduapteeki spetsiaalselt koertele mõeldud probiootikumi!

Purina Pro Plan FortiFlora on toidulisand, mille puhul on tõestatud, et see toetab soolestiku tervist ja tugevdab immuunfunktsiooni. Pealegi sobib see igas vanuses koertele. Omanikulgi on seda mugav kasutada – lemmikloomale tuleb anda päevas üks pakike FortiFlorat koos toiduga. Koerad söövad seda väga hea meelega. Mõni koer lakub hiljem veel kausi lausa viimseni puhtaks!

Hea söödavus on oluline, sest seedehäiretega lemmik on üldiselt isutu. FortiFlora aitab stimuleerida lemmiku söögiisu selliselgi puhul.

Millal ja kuidas kasutada FortiFlorat?

  • Mikrofloora tasakaaluhäiretega seostatava kõhulahtisuse ja gastroenteriidi, ägeda soolepõletiku, halva konsistentsiga väljaheite puhul; see vähendab ka koerte soolegaaside moodustumist.
  • Antibiootikumraviga kaasneva kõhulahtisuse korral tuleks lemmikule anda FortiFlorat vähemalt sama kaua, kui kestab antibiootikumravi. Ideaalis võiks FortiFlorat anda lemmikule isegi kauem, et tagada mikrofloora kiire normaliseerumine ja taastumine.
  • Stressist põhjustatud kõhulahtisuse puhul (reisimine, koertehotellis või varjupaigas viibimine, võistlused, näitused, läbivaatus kliinikus, koduvahetus vm potentsiaalselt stressi tekitav olukord)
  • Toiduvahetusega seotud kõhulahtisuse korral (uue ravi- või tavatoidu kasutusele võtmine, emapiimast võõrutamine, toiduks kõlbmatute asjade söömine jm)
  • Immuunfunktsiooni parandamiseks
  • Kasulik nahamurede korral, sest toetab immuunsust.

NB! Neid toiduaineid ei tohiks lemmikule anda:

šokolaad (tume on eriti ohtlik!), kohv, kofeiini sisaldavad tooted, viinamarjad, rosinad, makadaamiapähklid, avokaado, sibul, küüslauk, alkohol, pärmitainas, kuumtöödeldud kondid, pekitükid, rasvalõigud, sool ja soolased toidud, suhkruvabad ja/või ksülitooli sisaldavad toidud (nt näts).

FortiFlora on müügil hästi varustatud loomakliinikutes.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.