Sinu uus kodu ootab! Meri, mets ja suurepärane asukoht

Pärituule Residentsides põimub Skandinaavia minimalism ja Põhja-Eesti imeline loodus.Foto: www.parituule.ee

Vahel on tunne, et tahaks linnakärast eemale saada ja nautida linnulaulu…Samas ei tahaks põgeneda kohta, mis meenutab pigem üksikut saart ja kus mugavused puuduvad. Eesti kauneima küla tiitliga pärjatud Neeme külas asuvad neljatoalised ridaelamud, kus mets on sinu tagaaias, meri käeulatuses ning kõik mugavaks eluks vajalik vaid sammude kaugusel – need on Pärituule Residentsid.

Looduslähedus koos linna mugavustega

Pärituule Residentsides põimub Skandinaavia minimalism ja Põhja-Eesti imeline loodus. Igast kodust saab otse õue astuda ning teha jalutuskäik metsa või mereranda. Lisaks kuulub iga kodu juurde suur terrass, kus saad tassikese kohviga kiirustamata päevale vastu minna.

Kodu asub küll looduse rüpes, kuid kõik eluks vajalik on siin käe-jala juures: lasteaed, kool, pood, söögikohad, rand, sadam ja kergliiklusteed. Lisaks on selles mõnusas paigas ka tugev kogukonnavaim, mis hoiab omasid ja austab võõraid. 

Neeme küla on täiesti teise atmosfääriga paik. Aastasadu on seal askeldanud kalurid, kes varavalges veele lähevad ja sealt vaid parima õhtusöögiks kaasa võtavad. See on koht, mida iseloomustab rahu ja vaikus ning elu käib seal omas rütmis. Linnakära võib täielikult unustada – ainus “taust” on merekohin ja linnulaul. 

Kui aga linna igatsus peale kipub, siis Tallinn on sealt vaid 30 minutilise autosõidu kaugusel. 

Loodusega tasakaalus

Suurimaks väljakutseks ridaelamute ehitamisel oli tasakaalu leidmine tänapäevase arhitektuuri ja kaluriküla atmosfääri vahel. Sellest tingituna sündisid minimalistlikud, ent mängulised fassaadid, kus männipuidust välisilme varieerub kümne erineva mustri vahel – see muudab kõik kodud üheks tervikuks. 

Oluline on ka fakt, et hooned paigutati kinnistutele puude järgi, mitte vastupidi. Nii säilisid ka uhked rannamännid, millest õhkub väärikust ja ajalugu. 

Loodus on Pärituule Residentside puhul läbivaks jooneks. Ridaelamute katustel asuvad päikesepaneelid, mis ilusate ilmadega toodavad suure osa hoone energiavajadusest. Kodu ülalpidamiskulusid hoiavad aga kontrolli all õhk-vesi küttepumbad ning põrandaküte.

Kogu pere mahub ära

Need funktsionaalsed neljatoalised ridaelamud sobivad nii paaridele kui ka väiksematele lastega peredele. Arhitekt Ülar Mark ja sisearhitekt Karita Tammik on loonud kodud, milles tunneksid end mugavalt kõik, kes linnast veidi eemale soovivad saada. 

Pärituule Residentsid on täpselt nii suured, et kogu pere end mugavalt tunneks, kuid samas on mõeldud ka sellele, et uue kodu ülalpidamiskulud oleksid võimalikult madalad. Ruutmeetreid sai just nii palju, et kulud oleksid mõistlikud ja kodu omamine ei muutuks koormaks. Majad valmivad koostöös KODEA majatehasega, mis tagab esmaklassilise kvaliteedi ja majade õigeaegse valmimise. 

Väiksemad kulud

Lisaks eelnimetatud plussidele on Pärituule Residentside näol tegemist A-energiaklassi kuuluvate hoonetega. Katusel asuvad päikesepaneelid toodavad päikesepaisteliste ilmade korral suure osa hoone energiavajadusest ning õhk-vesi küttepumpad, põrandaküte ja funktsionaalsed ruutmeetrid hoiavad teie kodu ülalpidamiskulud kontrolli all. 

Kas teadsid, et enamik Eestis tegutsevaid panku pakuvad A-energiaklassi kodudele soodustingmustel laene?

Kas tekkis huvi? Ridaelamute plaanide ja hindadega saad lähemalt tutvuda siin

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.