Sõidad suvefestivalile või suvilasse – arstiabi jõuab sinuni ka Eesti kaugeimasse nurka! Kuidas nad seda teevad?

Sobiva arstiga saab ühendust võtta telefoni, videovestluse või chat’i teel ja seda seitsmel päeval nädalas kell 9–22. Kusjuures abi osutatakse ka riigipühadel.Foto: Shutterstock.

See pole uudis, et tervisehäda korral ei pruugi alati kohe arsti jutule saada. Seda eriti suvisel puhkuseperioodil, mil ka tohter on ravimisest väikese pausi võtnud. Uudis on aga see, et IIZI Tervis pakub probleemile kaasaegset lahendust.

Nõuanded ja retseptid ühe kõne kaugusel

Klassikaline ravikindlustus koos telemeditsiiniga võimaldab küsida nõu tervist puudutavate probleemide kohta nii perearstilt kui eriarstilt. 

Sobiva arstiga saab ühendust võtta telefoni, videovestluse või chat’i teel ja seda seitsmel päeval nädalas kell 9–22. Kusjuures abi osutatakse ka riigipühadel. Seega saab arsti poole pöörduda sisuliselt iga kell, ole sa siis kodus, suvilas, metsarajal või teel randa. 

Arstiabi saamiseks tuleb esimese sammuna logida sisse keskkonda Minudoc ja seejärel valida soovitud teenus. Peale telemeditsiini saab IIZI Tervisega kasutada ka teisi tasulisi teenuseid, mida Haigekassa ei hüvita.

Kui angiin tabab reede pärastlõunal

Inimene tundis end reede pärastlõunal kehvasti ja kahtlustas angiini. Et kindel olla ja sümptomitele leevendust saada, pöördus ta telemeditsiini poole. MinuDoci lehele sisse logides leidis ta perearsti ja küsis netivestluses, kas saaks video teel ühendust võtta. Kuna klient kahtlustas angiini, palus arst patsiendil kurgust paar fotot teha, mille klient samas vestlusaknas arstile saatis. 

Järgnenud videokõnes jagas jagas arst soovitusi sümptomite leevendamiseks ja kirjutas välja retseptiravimi. Kuna tegemist oli reedese päevaga, oleks haige füüsiliselt arsti vastuvõtule pääsenud alles uuel nädalal, ent antud juhul oli lahendust vaja kiiresti ja kogu protsess kestis vaid paar tundi.

Ka teine telemeditsiiniteenust kasutanud inimene sai oma tervisemurele kiire lahenduse. “Olen nahaarsti poole pöördunud kahtlase lööbe pärast. Panin DigiDoci keskkonnas endale aja, mille sain paar tundi hiljem. Rääkisin mure ära, misjärel palus nahaarst teha lööbest pildi ja talle see edasi saata. Arst vaatas pildi üle ja andis soovitused ning rohu. Sain abi ja oligi teema ammendatud.” Kõik see juhtus laupäeval ehk ajal, mil enamik inimesi puhkab.

Milliste tervisehädadega enim pöördutakse?

Uurisime MinuDoci perearsti Dr. Sergey Saadi käest, millised on levinumad tervisehädad, millega telemeditsiini poole pöördutakse. 

Kõige rohkem tuleb Saadi sõnul ette retseptide pikendamist. “Mõistagi kasutatakse kaugteenust ka n-ö tavapäraste terviserikete korral: külmetus- ja nakkushaigused, iiveldus, kõhu- ja peavalud. Samuti näiteks erinevate löövetega, millest patsiendid saavad arstile lihtsa vaevaga pildi saata,” räägib Saadi.

Ta lisab, et konsultatsiooniaja broneerimiseks ja arstiga kohtumiseks kulub tavaliselt 5–10 minutit. “Teise võimalusena saab patsient valida kodulehelt sobiva teenuse ja aja. Perearsti või üldarsti konsultatsioonile pääseb reeglina juba samal päeval ning eriarsti vastuvõtule samal nädalal.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.