“Mul on vähem stressi ja rohkem aega!” Raamatupidaja Marit soovitab imelihtsat viisi arvete maksmiseks

Raamatupidajana töötav Marit Martinson räägib, kuidas on Perfi muutnud arvete maksmise tema jaoks oluliselt kiiremaks ja mugavamaks.Foto: erakogu

Raamatupidajana töötav Marit Martinson teab, kui tüütu on arvetega tegelemine ning kui palju see aega võtab. Septembrist suunas ta aga oma arved Perfisse ja tõdeb, et hoiab tänu sellele kõvasti aega kokku. 

Kuid mis platvormiga täpsemalt tegemist on ja milline on Martinsoni kasutajakogemus? 

Vähem stressi ja rohkem aega 

“Trennid, huviringid, koolid, lasteaiad … Kõik need arved hakkasid meilile tulema esimesest kuni 16. kuupäevani. Ja sinna sekka muidugi ka teisi arveid,” räägib kolme lapse ema. “Ja kui oli aeg neid tasuma hakata, siis võttis korralikult aega, et need kokku koguda ja veenduda, et kõik ikka makstud saaksid.”

Martinsoni arvemajanduse muudab keerulisemaks asjaolu, et kaks last on kaksikud. Nende nimed on üsna sarnased ja niisamuti ka arvetel olevad andmed. “Üsna ajakulukas oli neid võrrelda ja veenduda, et mõlema lapse arved on korrektselt makstud ja midagi pole topelt läinud. Mõnel arvel oli vaid ühe numbri erinevus,” meenutab naine.

Martinson kinnitab, et tänu Perfile on ta saanud juurde kindlustunnet ja teab, et kõik arved on õigesti tasutud. “Mul on vähem stressi ja rohkem aega,” lisab ta. “Ma teen klikk-klikk ja ongi makstud. Ja saan seda teha kasvõi kõndimise pealt.” 

Harjub tasapisi uue lahendusega 

Martinson möönab, et on inimene, kellele meeldib uusi asju tasapisi omaks võtta, mitte sukelduda pea ees tundmatusse. 

Oma arvete lisamiseks Perfi keskkonda on kolm varianti: võtta teenusepakkujatega ühendust ja suunata arved Perfisse, lasta Perfi tiimil see muudatus enda eest ära teha või saata iga kuu ise oma arved Perfisse. Martinson valis alustuseks viimase.

“Tahtsin esialgu vaikselt katsetada, enne kui ohjad päris käest annan,” naljatleb naine, et kohe ei peagi all-in minema, vaid kõike saab teha omas tempos. Nüüd kui ta on harjunud keskkonda kasutama, on ta otsustanud suunata kõik oma arved otse Perfi, ilma et peaks omalt poolt lisaklikke tegema. 

Kõik arved jäävad alles 

Perfi keskkonnas saad oma kulude kohta hea ülevaate. See annab võimaluse märgata ka kokkuhoiukohti. Martinsoni sõnul on see aidanud tal seada finantsilisi eesmärke ja pannud mõtlema, kuidas siit-sealt kulusid kärpida. Näiteks on ta hakanud rohkem vaatama, kas mõnele teenusele on soodsam alternatiiv. “Märkasin, et septembris oli mul vähem arveid kui möödunud kuul, kuid summad olid mõlemal kuul enam-vähem samad,” jagab ta oma tähelepanekut. 

Plussina toob naine välja veel selle, et kõik arved, mis kasutusperioodil on tekkinud, jäävad alles ja neid saab omavahel võrrelda. “Ja kui tulevikus soovin korterit müüa ja ostja küsib kommunaalarveid, siis on hea need Perfist välja võtta – kõik on kindlalt ühes kohas,” viitab ta sellele, et muidu on ju ikka nii, et kui arve on makstud, siis kustutad selle automaatselt ära. 

Proovi riskivabalt

Perfi platvormi saab kolm kuud tasuda proovida. Pärast seda on kuutasu 2.99 eurot, mis Martinsoni sõnul end igati ära tasub. “Minu aeg on väärtuslikum ja  tegelen pigem millegi muu kui arvetega majandamisega. Selle asemel saan minna hoopis jalutama,” räägib naine ja julgustab kõiki uut makselahendust proovima. 

Perfi annab võimaluse pühendada rohkem aega iseendale ja sellele, mis on päriselt oluline. Uuri lähemalt siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.