Triikraud, auruti või moodne triikimiskeskus. Milline neist aparaatidest sobib sinu koju?

riiete sirgeks saamise juures on kõige olulisem aur.Foto:Shutterstock

Sirged ja kortsudest priid riided on garderoobi asendamatu osa. Selleks, et pääseda kortsunud riietest, on vaja neid triikida või aurutada. Milline triikimisseade peaks ühes majapidamises olema ja kellele milline paremini sobib? Vastuseid annab Electroluxi müügijuht Sergei Pool.

Tavaline triikraud

Esimene seade, mis Pooli sõnul peab igas kodus olemas olema, on tavaline triikraud. “See sobib hästi T-särgi või lipsu triikimiseks ja värskendamiseks,” sõnas Pool. 

Electroluxi tootevalikus on olemas ka spetsiaalne reisitriikraud, mis on kompaktne ja mahub lihtsalt kohvrisse. Siiski võiks sirgeid riideid ja pesu armastaval inimesel olla kodus veel mõni abivahend. 

Triikimiskeskus

Kui kodus on rohkem ruumi ja saab kasutada suurt ning korralikku triikimislauda, siis soovitab Pool mõelda triikimiskeskuse soetamisele. Triikimissüsteemil või -keskusel peab olema Pooli sõnul aurupahvak väga suur. “Nendes masinates, mida meie müüme, on aurupahvak kuni 300 grammi. Maailma tippmudelitel on aurupahvak 700-800 grammi.”

Triikimiskeskust kasutades töödeldakse kangast auruga, mistõttu teeb ta tööd efektiivsemalt kui tavaline triikraud. Ühe liigutusega saavad kortsus riided täiesti sirgeks. Aur moodustub eraldiseisvas generaatoris, mistõttu on triikimissüsteemid mõõtmetelt suuremad. “Tavalise triikraua ja triikimiskeskuse vahe on kuni 20-kordne. Võtame näiteks kuiva voodipesu, mis vajab triikimist. Tavalise triikrauaga võtab selle triikimine aega vähemalt kümme minutit. Maksimumvõimsusel triikimiskeskusega saab selle aga umbes minuti või vähemaga sirgeks,” selgitas Pool. 

Triikimiskeskus sobib koju, kus on rohkem ruumi ja suurem hulk pesu, mida triikida.Foto: Shutterstock

Triikimissüsteem sobib ideaalselt nendesse majapidamistesse, kus on rohkelt triigitavat pesu ja triikraud üksi seejuures lahjaks jääb. 

Rõivaauruti

Ka rõivaaurutid on Pooli sõnul ideaalseks abimeheks juhul, kui riiet on vaja pisut värskendada ja mõned kergemad kortsud välja saada. “Rõivaauruti sobib kõige paremini koju, kus on olemas korralik kuivati, sest sellisel juhul piisab vaid kergest riiete aurutamisest, et need väga sirgeks saada.” 

Rõivaaurutist jääb Pooli sõnul väheks, kui riided on kuivanud resti peal ja puudub kuivati. “See on ideaalne abimees reisile minnes, kui kohvrist võetud eelnevalt triigitud riie vajab kerget värskendust. See on mugav, väike ja mobiilne aparaat,” tõi ta näite.

See ei sobi ka rätikutele ja voodipesule, sest nende tarbeks jääb aurutil võimsusest väheks. 

Pesukuivati

“Kui on olemas korralik pesukuivati, siis ei olegi tegelikult vaja midagi triikida,” sõnas Pool. Ta tõi näite, et kuivati puhul tuleb mängu ka tuntav ajavõit. “Aastane võit kuivati puhul on ajaliselt 50-70 tundi, mille veedaksite muidu triikides. See on umbes sama kasulik asi nagu nõudepesumasin.” 

Electroluxi müüdaval pesukuivatil on GentleCare süsteem, mis kuivatab riideid poole madalamatel temperatuuridel kui tavapärased trummelkuivatid, kaitstes neid ebavajaliku kuumuse eest. Nii püsivad riided lisaks sellele, et tulevad kuivatist välja sirgena, ka kauem puhtana. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.