Hea teada: nii saad riided sirgeks ilma triikrauata!

Kuidas muuta triikimine meeldivaks tegevuseks?Foto: Euronics

Triikimine võib esmapilgul tunduda tüütu kohustusena, kuid õige seadme abil muutub see meeldivaks või suisa teraapiliseks tegevuseks. Kuid kuidas valida triikimisseade, mis kaotaks riietelt kortsud võimalikult lihtsa vaevaga? 

Neli varianti 

Triikimisseadmed jagunevad neljaks: triikimiskeskused, triikrauad, käsiaurutid ja aurukeskused. Oma elustiiliga sobituva seadme valimiseks soovitame mõelda järgmistele küsimusele: 

  • Millisest materjalist rõivaid kannad kõige sagedamini?
  • Kui palju on kodus ruumi? Näiteks triikimissüsteemid ja -keskused vajavad rohkem ruumi. 
  • Kas kaasaskantavus on oluline – reisid sageli?
  • Kui oluline on sinu jaoks auru võimsus ja masina soojenemise kiirus? 
  • Milliseid lisatarvikuid vajad – kas soovid, et seadmega tuleks kaasa näiteks laud või hoidik? 
  • Kui suur on teie pere? Mida rohkem on rõivaid, seda suurem võiks olla seadme veepaak.

Oluline! Mida võimsam on masin, seda suurem on selle võimekus auru toota. Triikimise töö teeb tänapäeva seadmetes peamiselt ära aur, mitte pressimine ja temperatuur, nagu varem.

Millist valida? 

Parim triikimisseade on see, mis muudab teie pere jaoks rõivaste hoolduse võimalikult muretuks. Näiteks kui triigid peamiselt suuri esemeid, nagu voodipesu ja kardinad, vali triikimiskeskus. Kui aga kodus ruumi napib ja aeg-ajalt triigitakse vaid särke, piisab sinu perele ka lihtsast triikrauast või käsiaurutist. 

Reisisellile sobib igati hästi kaasaskantav rõivaauruti. Tooksime nende seast esile mudeli SteamOne, mis on piisavalt võimekas, et eemaldada riietelt kortsud vaid mõne minutiga. Lisaks on seade kasutusvalmis juba 30 sekundiga ehk jõuad igas olukorras kleidi või pintsaku kiirelt “üle tõmmata”. 

Kui aga triikimine pole üldse “sinu teema”,  soovitame tutvuda Tefal Care For You mudeliga. Tegemist on automaatse rõivaauruti ja desinfitseerijaga, mis lisaks kortsudele eemaldab ka kuni 99,99 protsenti bakteritest ja ebameeldivatest lõhnadest. Kolm riideeset saavad sirgeks kõigest 10 minutiga ja tugevamate kortsude korral 30 minutiga. 

Miks valida triikimiskeskus Tefal Ixeo Power? 

Tefal Ixeo Power triikimiskeskus sobib eelkõige neile, kes triigivad iga nädal rohkem kui ühe tunni, näiteks suured pered. Ehkki seade tundub suur, on komplekti kuuluv triikraud tavalise suurusega ning triikimiskeskuse saab asetada näiteks põrandale. Tegemist on kõik ühes triikimis- ja aurukeskusega rõivaste hoolduseks, mida on mugav ja lihtne kasutada. 

Smart Board. Seade ei vaja triikimislauda. Kolme asendiga nutikas laud on triikimiseks ergonoomiline ja mugav. 

Kõrgsurve tehnoloogia tagab parima tulemuse tänu eriti võimsale aurule ning eemaldab riietelt ka kõige kangekaelsemad kortsud.

Ideaalne kardinate ja pehme mööbli aurutamiseks, sest veepaak on suur ja tööaeg pikem. Masina saab lauast eraldada, et oleks mugavam vertikaalselt aurutada (näiteks kardinaid). 

Mahukas veepaak. 1100 ml veepaak võimaldab seadet muretult kasutada. 

Hävitab kuni 99,9 protsenti bakteritest. 

Kiire soojenemine. Seade soojeneb vaid 70 sekundiga – ideaalne igapäevaseks kasutamiseks ja viimase hetke silumiste tegemiseks.

Allikas: Euronics 

Mis on sinu kapis? 

Seadme valimisel on lisaks elustiilile oluline lähtuda oma garderoobist. Kui seal on palju ülikondi, triiksärke ja kleite, tasub investeerida korralikku triikimiskeskusesse. Hea valik on näiteks Philips PerfectCare 9000, mille ActiveSense’i tehnoloogia aitab sisseehitatud kaamera ja tehisintellekti abil tuvastada, mida parasjagu triigid – seade kohandab vastavalt sellele temperatuuri ja auru koguse. 

Philips PerfectCare 9000 kiire jahutussüsteem tagab, et ka kõige õrnemad kangad ei saaks põletusjälgi. Lisaks kaalub see vähe ja SteamGlide Elite roostevabast terasest tald on ülihea libisemisega ja kriimustuskindel.

Kui igapäevane riietus kaldub pigem vabaajarõivaste poole, mis nõuavad vaid aeg-ajalt kortsude eemaldamist, piisab tõenäoliselt täiesti tavalisest triikrauast. 

Leia oma pere jaoks parim triikimisseade siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.