Mürasummutavad kõrvaklapid: kas eelistada aktiivset, hübriidset või hoopis AI-tehnoloogiat? 

Kuidas valida häid kõrvaklappe helistamiseks või trenni tegemiseks?Foto: Euronics

Heade kõrvaklappidega saad nautida kvaliteetset heli igal pool ja igal ajal. Olgu selleks telefonikõne keset linnamüra või soov trenni tehes lemmikmuusikasse kaduda. Kuid kuidas leida kõrvaklapid, mis sobituvad just sinu elustiiliga?

Kõrvaklapid jagunevad neljaks

Laias laastus jagunevad kõrvaklapid neljaks: kõrvapealsed, kõrvasisesed, kõrvaklappide stiilis kõrvaklapid ja spordiklapid. Kõrvapealsed jagunevad omakorda kaheks, ühed katavad kõrvad täielikult ja teised toetuvad kõrvalestadele. Lisaks on võimalik valida, kas soovid juhtmeta või juhtmega kõrvaklappe – esimesed on tunduvalt mugavamad. 

Mõned head valikud

Kui otsid mugavaid kõrvaklappe, milles on nii stiili kui kvaliteeti, siis on heaks valikuks näiteks Marshall Major IV. Suurepärane heli ja kompaktne disain muudavad need kõrvaklapid ideaalseks kaaslaseks nii trennis kui pikemal reisil. Oma lemmikmuusikat saad nautida kuni 80 tundi ja kui aku hakkab tühjenema, saad kõigest 15 minutiga 15 tundi kuulamise aega juurde. 

Soovid end ümbritsevast täielikult välja lülitada ja lasta muusikal end kanda? Seda võimaldavad JBL Tune 770NC adaptiivse mürasummutusega kõrvaklapid. Nutikas mürasummutustehnoloogia koos Ambient Aware ja TalkThru funktsioonidega tagab kvaliteedi olulisi telefonikõnesid tehes ja Pure Bass pakub kuulamiskogemust, mis sarnaneb lemmikartisti kontserdi nautimisega. 

Aktiivse eluviisi austajatele on aga hea valik Jabra Elite 4 Active minimalistlikud kõrvaklapid. Vee- ja higikindlus ning ergonoomiline tiibadeta kujundus võimaldavad neid mugavalt kasutada nii jõusaalis kui jooksurajal. Tegemist on kõrvaklappidega, mis on küll väikesed, kuid võimekad. Klapid võimaldavad muusikat nautida kuni 7 tundi ja koos laadimisümbrisega 28 tundi. Ja nelja mikrofoni tehnoloogia tagab müravabad kõned ka keset linnasaginat. 

Millist mürasummutust vajan? 

  • Passiivne müraisolatsioon. Tehniliselt pole tegemist mürasummutava tehnoloogiaga – müra isoleerimine oleneb kõrvaklappide füüsilisest disainist, nagu polster ja tihend. See jääb alla “päris” müra summutavale tehnoloogiale, kuid aitab ümbritsevaid helisid siiski vähendada. Soovitame Denon AH-C630W mudelit. 
  • Aktiivne mürasummutus (ANC). Kõige levinum kõrvaklappides kasutatav mürasummutustehnoloogia. See võtab läbi mikrofoni välise müra vastu ja genereerib seejärel selle vastupidiseks helilaineks (ehk müravastaseks). ANC on eriti tõhus madala sagedusega helide vastu, nagu lennuki sumin või rongi müra. Hea valik on näiteks Beats Fit Pro
  • Adaptiivne mürasummutus. Tegemist on ANC täiustatud tehnoloogiaga, mis reguleerib mürasummutustaset keskkonna põhjal. Andurite abil kohandab see vastavalt ümbritsevale antimüra hulka – see tagab mürasummutuse erinevates olukordades. Üks hea valik on näiteks Sennheiser ACCENTUM Plus Wireless
  • Hübriidne mürasummutus. Tegemist on erinevate tehnoloogiate kooslusega. Näiteks on kasutusel passiivne müraisolatsioon ja ANC mürasummutus. See võimaldab tõhusalt blokeerida rohkem helisid. Seda pakub näiteks Bowers & Wilkins Pi5 S2.
  • AI-toega mürasummutus. Tehisintellekti (AI) on jõudnud ka kõrvaklappide maailma. AI-algoritmid analüüsivad pidevalt ümbritsevaid helisid ja kohandavad reaalajas vastavalt sellele mürasummutuse, tagades parima võimaliku helielamuse. AI-toega mängurite kõrvaklapid on näiteks Steelseries Nova Pro Wireless.

Allikas: Euronics

Kui otsid seda kõige-kõigemat …

Kui hindad eriti loomulikku heli ja soovid tunnetada muusika igat nüanssi ja bassikäiku, on Bowers & Wilkins Px7S2 mürasummutusega kõrvaklapid just sinu jaoks loodud! Tänu mitme aastakümne pikkusele kogemusele muusikaprofessionaalide seas, võid kindel olla, et kuuled muusikat täpselt nii, nagu artist seda ette kujutas.

Bowers & Wilkinsi 30 tundi kestev aku ja kõrgkvaliteetne heli on just see, mida iga tõsisem muusikafänn oma ellu vajab. 

Tutvu kõrvaklappidega lähemalt siin

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.