Oled külmikut valimas? Hea põhjus, miks valida hoopis eraldiseisev jahekapp ja sügavkülmkirst!

Kuidas valida külmikut?Foto: Euronics

Tõenäoliselt on ka sinu kodus külmik. Kuid nii nagu iga teine seade, pole see igavene ja vajab ühel hetkel välja vahetamist. Milline seade aga valida – osta taas kõik ühes variant või hoopis eraldi sügavkülmik ja jahekapp? 

Jahekapp – kellele mõeldud? 

Jahekapp erineb külmikust selle poolest, et sel puudub sügavkülmakamber. Jah, on ka mudeleid, millel see olemas on, kuid üldjuhul on nende sügavkülma osa väga väike. 

Kuid miks siis jahekappi üldse eelistada? Üks oluline põhjus on kodu interjöör. Eraldiseisev sügavkülmik ja jahekapp annab võimaluse paremini köögi atmosfääri luua. Suure “kapi” asemel on teie kodus hoopis pisike sügavkülmkirst ja stiilne jahutuskapp. 

Euronicsi e-poest leiad nii kahe- kui ühe uksega mudelid. Samuti saad valida, kas soovid integreeritavat või eraldiseisvat jahekappi. Suvilasse leiad meie valikust aga minimalistliku Liebherri jahutuskapi

Jahekapp on parim valik neile, kel kodus (või plaanib osta) sügavkülmkirst või -külmik juba olemas. Samuti sobib see juhul, kui tead, et ei vaja sügavkülma osa. 

Sügavkülmkirst vs sügavkülmik

Oma olemuselt on sügavkülmik ja sügavkülmkirst väga sarnased – neil on ainult sügavkülma osa. Kuid on ka mõned erinevused, mille järgnevalt välja toome. 

  • Sügavkülmiku uks avaneb ette ja selle disain sarnaneb tavalisele külmikule.
  • Sügavkülmkirst on nagu suur kast ja selle uks avaneb üles.
  • Sügavkülmikul on riiulid, mis lihtsustavad toidu hoiustamist, sügavkülmkirstus on tooteid keerulisem ladustada.
  • Sügavkülmik võtab vähem ruumi (vertikaalne) kui sügavkülmkirst.
  • Sügavkülmkirstu saad silme eest ära panna. Näiteks võib see asuda autogaraažis või keldris, kus hoiustada mugavalt marju jms. 
  • Sügavkülmkirstus saad rohkem toitu hoiustad, ka suuremaid lihatükke. 
  • Sügavkülmkirstu Winter Security funktsioon tagab sügavkülmiku töö ka temperatuuril -15 °C.
  • Sügavkülmiku kasutamine on mugavam, kuna puudub vajadus kummardada. 

Sügavkülmiku ja sügavkülmkirstu vahel valides soovitame lähtuda kodu interjöörist ja pere vajadustest. Näiteks suurperel võib olla mugavam kasutada sügavkülmikut, kuna selles on mugavam toitu hoiustada ja saada parem ülevaade, kus mis on. 

Niisiis, mida valida? 

Pere eelistused ja vajadused on külmiku valimise A ja O. Kas teie jaoks on tähtis disain? Tõenäoliselt on sel juhul hea valik tavaline külmik. Kui otsite midagi erilisemat, soovitame piiluda näiteks LG vee- ja jääautomaadiga mudeli poole. 

Kui aga teie pere prioriteet on mahutavus, tasub eelistada eraldiseisvat sügavkülmkirstu ja jahekappi – nii saab hoiustada võimalikult palju toitu ja ruumis ei ole probleemi. Hea kombinatsioon on näiteks Hisense sügakülmkirst ja Boschi jahutuskapp

Või eelistad hoopis kompaktsust ja lihtsust? Sel juhul on samuti klassikaline külmkapp sulle parim variant. Ja kui väga suurt külmikut tarvis pole, lisab minikülmik sinu kööki nii praktilisust kui stiili. 

Kui hoiad sügavkülmas tooteid vähe (või üldse mitte) sobib sinu koju ideaalselt tavaline külmkapp ja minimalistlik sügavkülmik, nagu näiteks Liebherri 98-liitrise mahutavusega mudel. 

Euronicsi külmikute valikuga tutvu lähemalt siin

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.