Käes on aeg tähistada taaskord suurt reedet ning kevadpühasid. Ilusa ilmaga võiks lisada enda päeva aktiivseid tegevusi ja korraldada naabruskonnas üks lõbus aardejaht. Toome teieni mõned nipid, kuidas seda läbi viia ning pere ja naabritega koos toredalt aega veeta.
Koht, aeg ja vahendid
Esimese asjana võiks mõelda välja, kus ja millal aardejaht korradada. Kuigi traditsiooniline oleks, et teed ürituse suurel reedel, peaksid arvestama ka sellega, kes kokkulepitud päeval osaleda saab. Võib juhtuda, et suurem osa naabritest sõidab pühadeks hoopis maale. Uuri maad ja leppige üheskoos kokku, missugune variant kõige meelepärasem.
Seejärel tuleks mõelda, kui suurel alal aardejahti korraldada – kas elad suures kortermajas, mille ümber leidub paar ilusat parki või pesitsed väiksemas elamus ning tahad kaasata ka kõrvalmajade elanikud? Igal juhul on hea mõte määrata kindlaks teatud ala, kus saab üheskoos peidetud aardeid otsima asuda.
Koht ja aeg olemas, saad hakata mõtlema finantsilisele poolele ja vahenditele. Kui plaanid võtta asja suuremalt ette, saab igaüks millegagi panustada, olgu selleks maitsvad kommid või vihjekaartide kirjutamine. Teine variant on valmistada võimalikult palju asju ise – see lisab üritusele rõõmu veelgi juurde, eriti, kui kaasata meisterdamisprotsessi ka naabrid. Näiteks saab kokku leppida, et kõik toovad omalt poolt mõned värvitud munad või sulgede ja lintidega kaunistatud korvid. Eeltöö tehtud, on aeg aarded paikadesse viia, et jaht saaks alata.
Üks olulisemaid komponente on loomulikult aarde- või vihjekaardid, mille abil järgmiste peidupaikadeni jõuda. Selle koostamisel tuleks mõelda, et kaarti oskaks lugeda nii suured kui väikesed. Otsimisprotsess võiks olla lõbus, ent nõuaks ka parajalt nuputamist.
Mõtle läbi põhilised reeglid
Pane paika põhireeglid, et kõik osalejad asjast ühtviisi aru saaks. Võistkondi koostades peaks mõtlema läbi, mitu inimest ühte kampa kuulub. Seejuures võiks koostada meeskonnad põhimõttega, et seal oleks nii lapsi kui täiskasvanuid. Kui naabruskonna vahetus läheduses on autotee, tuleks jälgida, et pere pisemad suures õhinas suure tee äärde ei satuks — täiskasvanu aga oskab aidata tempot kontrolli all hoida ning vajdusel lastele lisavihjeid jagada.
Kõik läbi mõeldud ja valmis seatud, saadki põnevat aardejahti ootama jääda. Õhinat lisab kindlasti ka võistlusmoment – kes leiab peidupaigad kiiremini üles?
Peamine rõõm peitub aga koosolemises. Naabrite tundma õppimine ja üheskoos millegi tegemine suurendab kogukonnatunde tekkimist ning inimeste emotsionaalset heaolu. Kõigele lisaks võib siit saada alguse üks vahva traditsioon naabruskonnas.
Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.