Leia oma lemmik: 10 karakteriga tugitooli, milles mõnuledes mured unustada

Nädalavahetus ja mõnus tugitool, kuhu end kohvi- või teetassi kõrval raamatut lugema unustada, käivad käsikäes. Mugav tugitool toimib sel puhul hea stressimaandajana, mis pakub võimalust oma turvatsoonis mõnusalt lõõgastuda.

ELKE Mööbel valis oma toodete seast välja kümme lemmiktugitooli, mille seast leiab nii uuemaid kui ka vanemaid klassikuid suurematesse ja väiksematesse ruumidesse.

Doze tugitooli Taani disainibrändilt Muuto muudavad väga istumakutsuvaks selle pehmed jooned ning seljatoe ja käetugede kaared. 70ndate aastate disainist inspiratsiooni saanud tugitool seob endas skandinaaviapärasuse ja modernsuse.

Doze tugitool ja jalatugi. Tootja: Muuto

Hispaania tootja Sancali Tortuga tugitool mõjub ühtaegu retrolikuna ja samas ka väga kaasaegsena. Tulemuseks on väga eristuva disainiga ajatu tugitool, mis mõjub interjööris pilgupüüdjana.

Tortuga tugitool ja jalatugi. Tootja: Sancal

Eelmise sajandi keskpaiga Põhjamaade disaini ja Brasiilia modernismi aimav Audo Copenhageni Brasilia tugitool pakub väga mõnusat ja mugavat istumiskogemust. Tugitoolile on omane robustne raam ning liialdatud proportsioonidega käetoed.

Brasilia tugitool. Tootja: Audo Copenhagen

&Traditioni Cloud tugitool kuulub suuremasse tootesarja, mis ühendab endas itaaliapärast pehmust ja mugavust Taani disainile omaste joonte ning mööblivalmistamise traditsioonidega.

Cloud tugitool. Tootja: &Tradition

Taani disaini suurkuju Arne Jacobsen disainis Fritz Hanseni Egg ehk “Muna” tooli 1950ndate aastate lõpus eksklusiivselt Kopenhaageni hotellile SAS Royal Hotel ning kirjutas sellega Taani mööblidisaini maailma disaini ajalukku. Egg on üks Jacobseni disaini triumfidest, mis on tänaseks tõusnud disainiklassika tippude sekka.

Egg tugitool. Tootja: Fritz Hansen

Ferm Livingu Rico tugitool on ideaalne selleks, et seal ennast kerra tõmmatult mõnuleda. Trendikalt kurvikas vorm annab Ricole majesteetliku mulje.

Rico tugitool. Tootja: Ferm Living

Kurvikas, pehme ja madal Pacha tugitool Gubilt on pärit 1975. aastast. Pacha pakub väga suurt istumismugavust ja silmailu. Legendaarse disaineri Pierre Paulini eesmärk oli luua tunne, justkui istuksid pehmel pilvel. Tugitool mõjub tänu vormidele väga orgaaniliselt ja väga lõõgastavalt, kuid samas on tegu väga ergonoomilise ja peensusteni läbimõeldud detailidega.

Pacha tugitool. Tootja: Gubi

HAY Dorso on väikeste mõõtudega väga mugav tugitool, mis sobib ühtmoodi hästi kodusesse interjööri ja ka kohvikutesse, hotellidesse, asutuste ooteruumidesse ja kontorite puhkenurkadesse.

Dorso tugitool. Tootja: HAY

Prostoria Kontrapunkt tugitool-lamamistool ühendab endas kompaktsed mõõdud ja visuaalse tasakaalu, tänu millele on tegu suurepärase ruumisäästliku lahendusega. Prostoria Kontrapunkt muutub sujuvalt ühest tootest teiseks ilma elektriliste mehanismideta – tulemuseks on tugitool, mis muutub lamamistooliks vaid käepidemeid tõstes.

Kontrapunkt tugitool. Tootja: Prostoria

Ida- ja põhjamaiseid nüansse miksiv HAY Uchiwa tugitool on oma idee saanud traditsiooniliselt jaapani lehvikult. Uchiwa on väga avatud ning kutsub istuma ja mõnulema.

Uchiwa tugitool ja jalatugi. Tootja: HAY

Kui vajad abi õige tugitooli leidmisel, ammuta inspiratsiooni ja leia oma uus lemmik ELKE Mööbli sisustussalongi ja e-poe laiast valikust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.