Otse elust: vargad viisid pere suurprojekti tükkhaaval minema 

Mis on parim lahendus suvekodu kaitsmiseks?Foto: Shutterstock

Kui pererahvas sügise saabudes suvilas asjad kokku pakib ja tagasi linna kolib, jäävad suvekodud varaste huviorbiiti – pätid saavad seal segamatult tegutseda ning nagu üks Eesti lugu tõestab, siis mõnel juhul suisa nädalaid.

G4Si standardlahenduste divisjoni direktor Tarmo Pärjala meenutab üht eriti markantset juhtumit. Perel oli suur projekt – ehitada suvilasse korralik tellistest ahi. Ühel suvel saigi see valmis, kuid kevadel suvilasse naastes avastasid nad, et keegi oli selle kivi kivi haaval lahti võtnud ja minema viinud. 

“Selline vargus ei võta kümme minutit, varas või vargad said seal rahulikult pikemalt toimetada,” nendib Pärjala ja lisab, et sellise juhtumi uurimine on väga keeruline, kuna pole täpselt teada, millal vargad rüüstamas käisid. 

Aiko müügijuht Vahur Lepik räägib, kuidas oma suvilat kaitsta ja ebameeldivaid “üllatusi” vältida.

Aga mul on ju kaamera! 

Lepiku sõnul ei otsusta paljud suvila omanikud valvesüsteemi kasuks, kuna arvavad, et valvekaamerast piisab. Kahjuks on tegemist preventatiivse turvameetmega ja ainult selle peale loota ei tasu. 

“On vähe kasu kaamerapildist, mis näitab tumedates riietes maskiga meest. Mis on järgmine samm? Palute naabrimehel minna olukorda uurima ja riskima oma turvalisusega?” mõtiskleb ta.

Kõige efektiivsem turvameede on valvesüsteem. See annab teadmise, et turvaekipaaž jõuab teie suvilasse nii kiiresti kui võimalik ja vajadusel kutsub appi ka politsei. Lisaks suurendab turvatunnet koduvalve turvagarantii

Mugav ja soodne valik 

G4S on loonud valvesüsteemi, mida saab kasutada igas hoones, sõltumata asukohast. Ainsaks eelduseks on mobiililevi. See on nutikas juhtmevaba koduvalvesüsteem Aiko, mis toimib 2G võrgus. Niisiis ei pea muretsema, et teie maakodu “kehv internetiühendus” võiks valvesüsteemi paigaldamisel takistuseks saada. 

Aiko süsteemi kuuluvaid andureid saab juhtmevabalt paigaldada ka kõrvalhoonetesse. Oluline on vaid see, et temperatuur ei langeks seal alla nulli. Veel parem, kui nii pea- kui kõrvalhoones püsiks sisetemperatuur üle viie soojakraadi – nii on süsteem kõige efektiivsem ja ka akud peavad kauem vastu. 

Sügis ja talv on suvilavarguste kõrghooaeg. Ehkki statistika näitab, et ega suvekuudelgi arvud väiksemad ole, on seal üks aga. Lepik möönab, et ehkki juhtumite arv on peaaegu sama, on varaste saagid sügisel-talvel oluliselt suuremad.

Vargused suvilatest
Jan Veb Märts Apr Mai Juuni Juuli Aug Sept Okt Nov Dets
2021 6 5 8 4 3 4 9 10 4 5 7 4
2022 4 1 2 7 4 8 10 6 3 10 5 2
2023 5 3 3 3 4 6 6 6 2 2

Allikas: Politsei statistika

Ah, kes mu suvila ikka üles leiab!

Ekslikult arvatakse, et kui suvila asub n-ö metsade vahel, siis ega sinna keegi teed ei leia. Lepik lükkab selle väite ümber ja toonitab, et varas leiab üles ka kõige eraldatuma suvekodu, kuhu viib vaid kitsas konarlik metsatee. “Leitakse ju ka rasketehnika üles, ehkki need on paksu metsa sees,” toob ta näite. 

Siit võib tekkida uus küsimus – kas ja kui kiiresti turvatöötaja Saaremaa metsade vahelt mu suvila üles leiab?

Lepik ütleb, et muretsemiseks pole põhjust. “Meil on iga objekti koordinaadid kirjas ja põhjalik kirjeldus selle kohta, kuidas patrull sinna kohale saab,” ütleb ta. 

Mis saab, kui elekter läheb ära? 

Tormi korral võib suvila olla tunde, kui mitte päevi, elektrita. Aiko on ka sellistes olukordades kaitstud. 

“Ainult keskseade töötab vooluvõrgust ja ilma elektrita toimib see aku pealt kuni 10 tundi,” räägib Lepik ja lisab, et soovi korral saab UPS-iga seda aega veelgi pikendada. 

Samuti ei pea muret tunda, kas suvilas on internetiühendus või mitte. Kui see katkema peaks (või seda polegi), siis on hea teada, et Aiko on varustatud Telia SIM-kaardiga ja häireteated jõuavad teie äppi ja G4Si juhtimiskeskusesse igal juhul. 

Ärge jätke oma suvekodu unarusse! Lähemalt Aiko süsteemi kohta saate lugeda siit

Miks valida suvilasse Aiko valvesüsteem?

  • Kõik vea- ja rikketeated tulevad äppi. Toru lekib? Anduri patarei hakkab tühjaks saama? Kõike seda saate mugavalt teada läbi mobiiliäpi. 
  • Kõik ühes kohas. Saate hallata suvila ja kodu valvesüsteemi ühes äpis. 
  • Soodne, nutikas ja lihtne
  • Andurid. Valvesüsteemi kuulub mitu andurit: veelekke-, liikumis-, ukse- ja klaasipurunemise andur.
  • Kõik on äpist juhitav
  • Paigaldamiseks pole takistusi. Aiko ainsaks eelduseks on mobiililevi olemasolu. Ei ole vaja suurt vaba ruumi ega vedada tüütuid kaableid. 

Allikas: G4S 

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.