Robotniiduk on rohelise murulapiga koduõue hindamatu kaaslane. Selle väärtust teavad aga hästi ka pikanäpumehed, keda kallis masin sageli ahvatleda võib. Kuidas aga suhtub vargusjuhtumisse kindlustusandja?
Raske varastada
Paljude teiste koduõuel olevate esemete kohta kehtib reegel, et kodust lahkumisel või pimeduse saabumisel tuleks need viia õuest mõnda lukustatud hoonesse. Näiteks võiks seda teha liigutatava kodutehnika või mõne muu hinnalise mööblieseme puhul, mis ajutiselt terrassi peale toodud sai.
Robotniidukit niiviisi pidevalt hoovi pealt ära transportida pole kuigi otstarbekas. Seda enam, et paljudel juhtudel armastab omanik lasta robotniidukil toimetada just nimelt siis, kui teda läheduses ei viibi.
Et robotniiduk tegutseb sageli siis, kui omanikku läheduses pole, võib seadet varitseda suurem vargusoht. Küll aga on robotniidukid varguste eest kaitstud erinevate turvasüsteemidega, sealhulgas valju häiresignaali ja PIN-koodiga, mis teeb varastamise võrdlemisi keeruliseks.
Kuulub koduse vara sekka
Kui aga robotniiduki vargus on siiski aset leidnud, võib tekkida küsimus, kuidas suhtub sellesse kodukindlustus.
Omanikul pole siinkohal tarvis üleliia muretseda: If Kindlustuse abil on koos hoone või korteriga kindlustatud ka kodune vara. Kindlustajal tuleb siiski veenduda, et poliisiga kaasa on soetatud ka koduse vara kaitse.
Et kodu hulka loetakse ka omaniku aeda, kuulub robotmuruniiduk samuti kindlustatud vara hulka ning seeläbi ka hüvitamisele. Koduse vara kaitse laieneb hoovis olevatele asjadele eramu ja ridaelamu kindlustamisel, kortermajade hoovis asuvale varale kaitse ei laiene.
If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.