Korstnapühkija tasub kutsuda juba suvel, et sügisel järjekorda vältida

Korstnapühkija.Foto: Shutterstock

Ehkki suur suvi on alles ukse ees ja uue kütteperioodini aega mitu kuud, tasub justnimelt praegu kutsuda koju korstnapühkija, sest sedasi on küttekolded juba aegsasti korras ega pea ka sügise saabudes järjekorras ootama.

Kõiki küttesüsteeme tuleb kontrollida ja hooldada vastavalt vajadusele, aga mitte harvemini kui kord aastas. „Ahjuküttega eramaja küttesüsteemi tohib majaomanik puhastada ise, aga vähemalt kord viie aasta jooksul peab seda tegema kutseline korstnapühkija, kes sisestab akti tehtud tööde kohta ka küttesüsteemide portaali,“ märkis PZU Kindlustuse varakahjude grupi juht Marge Habakukk.

Korrapärast hooldust nõuavad kõik kütteseadmed ahjudest-pliitidest kuni soojuspumpadeni välja. „Ahjukütte puhul on inimeste teadlikkus küttesüsteemi hoolduse vajadusest üsna hea, kuid näiteks õhksoojuspumpade puhul kipuvad omanikud hoolduse sageli ära unustama,“ nentis Habakukk. „Seetõttu on õhksoojuspumpade rikked ja nendest tingitud kahjujuhtumid paraku üsna sagedased.“

Päästeameti statistika kohaselt sai rikkest kütteseadmes mullu alguse 28 hoonetulekahju ja tänavu on selliseid põlenguid olnud juba 19. Kütteseadme kasutamise käigus tekkinud tulekahjudes hukkus möödunud aastal neli ja on tänavu hukkunud üks inimene.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.