Kodutehnikaga võib tulla ette mitmeid olukordi, milleks me valmis olla ei saa. Üks sellistest täbaratest juhtumitest on näiteks see, kui nõudepesumasina veetoru puruneb ning avastad köögimööbli vahelt veelekke. Selgitame, mida teha edasi ja kes hüvitab tekkinud kahjustuste kulud.
Just veega seotud õnnetused on kortermajades kõige levinumad – näiteks lekib mõni toru, probleem on tekkinud rikki läinud kodumasinast või tekib õnnetus lihtsalt inimlikust hooletusest. Paraku on nii, et tihti tekivad suured veelekke kahjud hoopis allkorruse naabritel, mitte korteris, millest õnnetus alguse sai.
Appi tuleb vastutuskindlustus
Selleks, et sina ei peaks naabrile tekitatud kahjude pärast muretsema, tasub kodukindlustusega koos osta ka vastutuskindlustus. Kinnisvara omaniku vastutuskindlustus kaitseb sind kahju puhul, mille oled ise või sinu pereliikmed (lapsed, elukaaslane) teistele põhjustanud.
Kui sinu korterist alguse saanud uputus rikub alumise naabri lae, siis kannab If Kindlustus naabritele tekitatud kahju ning hüvitab sulle ka vajalikud õigusabi- ja kohtukulud. Tuleb vaid viivitamatult enda kindlustusfirmaga ühendust võtta ning nemad võtavad probleemi lahendamise enda peale.
Isegi, kui alumise korruse naabril on endal kodukindlustus, võib antud kindlustusfirma esitada omakorda nõude õnnetuse põhjustajale. Seepärast ongi just kortermajas, aga mõistagi ka ridaelamutes ja paarismajades elades, väga oluline lisaks kodukindlustusele lisada paketti ka vastutuskindlustus.
Peale veekahjude on vastutuskindlustusega kaetud ka muud kahjud, mis võivad tekkida kolmandatele osapooltele (nt tulekahju, tormist tingitud kahjud).
Kodukindlustuse ja vastutuskindlustuse hinda saad arvutada siit.
If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.