Neljajalgsed lemmikud on meie perekonnaliikmed, kelle eest hoolitseda ja ka vastutada. Kui loom aga ootamatult haigestub või meie silme alt plehku paneb ning koerustükke korda saadab, jäävad ka hoolsama peremehe abikäed lühikeseks. Toome välja, milliseid ootamatusi lemmikutega kõige enam juhtub.
Peamised juhtumid on seotud ravikuludega
“Lemmikloomakindlustuses domineerivad selgelt ravikuludega seotud kahjujuhtumid,” sõnas If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp. “Peamiselt on need seotud erinevate kõhuprobleemidega, sealhulgas sellised, kus loom on midagi ebatavalist alla neelanud,” lisas Sepp.
Kuna lemmiku ravikulud võivad minna rahakotile väga kulukaks, on mõistlik teha karvasele pereliikmele lemmikloomakindlustus. Ifi lemmikloomakindlustusega hüvitatakse looma ootamatu haiguse või õnnetusjuhtumi tagajärjel tekkinud vigastuse ravimiseks vajalikud veterinaarabi kulud, kulutused raviprotseduuridele, veterinaarsetele abivahenditele ning ravimitele. Ravikulud ja ravimite maksumus hüvitatakse ühe juhtumi kohta kuni 1000 € ulatuses.
Kui lemmik kahjustab teisi
Kuigi võime arvata, et tunneme oma lemmikut nagu oma kümmet sõrme, võib nende käitumine vahel hoopis ettearvamatu olla ning kahjustada teisi või nende vara. Sepp tõi välja, et lisaks ravikuludele on kindlustusjuhtumite seas ka mitmeid kahjusid, mis on põhjustatud kolmandatele isikutele, näiteks loom läheb kallale teisele loomale või pureb võõrast inimest. Sellised juhtumid, kus lemmik kahjustab kellegi teise vara, hüvitab If kuni 10 000 euro ulatuses.
Kui sul on Lemmikloomakindlustuse kohta veel küsimusi, saad helistada Ifi kindlustustelefonile numbril 777 1211.
If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.