Hea aeg elektripaketti vahetada: Elektrum pakub universaalteenusest märgatavalt soodsamat elektrihinda!

Elektrumi uus fikseeritud hinnaga elektripakett on täna kehtivast universaalteenusest 31% soodsam, mis on juba arvestatav hinnavõit.Foto: Shutterstock

Elektrumi uus fikseeritud hinnaga elektripakett KALJUKINDEL klõps on täna kehtivast universaalteenusest 31% soodsam. 

Universaalteenuse käivitamisega eelmise aasta oktoobris andis riik olulise signaali, et tarbijaid ei jäeta nende mures kasvavate energiahindade pärast üksi. Universaalteenuse ja kõikidele vabaturu elektripakettide tarbijatele kompenseerib riik kuni 31. märtsini tarbitud elektrienergia hinnalt 5 senti/kWh (käibemaksuta) tingimusel, et tarbija maksab ise 8 senti/kWh (käibemaksuta). Kuigi aprillist alates riigi kompensatsioon kaob, on see siiski ennast õigustanud ja aidanud tarbijaid väga kõrgete elektrihindadega perioodil, eriti eelmise aasta 4. kvartalis. 

Oma pakett tasub nüüd üle vaadata

„Tänaseks on elektriturg taas oluliselt muutunud ning universaalteenuse hind ei ole kodutarbijale enam kõige soodsam lahendus,“ ütles Elektrum Eesti OÜ juhatuse esimees Andrus Liivand.

Kui nüüd soovitakse universaalteenusest loobuda, siis peab iga tarbija selleks ise soovi avaldama. Vabaturul olevatest elektripakettidest on tarbijal sisuliselt võimalik valida kahe võimalusel vahel: iga tund muutuva Nord Pooli börsihinnaga ja elektrimüüja poolt fikseeritud hinnaga lahenduse vahel.

Fikseeritud hinna puhul elektrihinda pidevalt jälgima ei pea

Kui on soov hoida lihtsat ja selget ülevaadet oma elektrihindadest ning meelerahu, siis pakub Elektrum kahte uut fikseeritud hinnaga elektripaketti. Mõlemad on märkimisväärselt soodsamad kui senine universaalteenuse hind. 

Elektrumi kõige uuem elektripakett “Kaljukindel klõps” on uudne lahendus neile kodutarbijatele, kes eelistaksid lühemaajalist hinna fikseerimist, kuid ei soovi iga vaba hetke kulutada elektrihindade jälgimisele. 

Antud pakett annab tarbijale hinnakindluse kolmeks kuuks, kusjuures hind ei saa kunagi tõusta kõrgemale kui universaalteenuse hind. Lisaks sisaldab pakett laialdast kindlustuskaitset elektriliste kodumasinate rikete korral ja paljudele koduabi teenustele, kui on vaja kutsuda elektrik, santehnik, lukksepp või muu ehitusmees (kindlustusandja on IF Kindlustus). 

Pakett on tähtajatu lepinguperioodiga ning esimese kolme kuu hinnaks on 13,62 senti/kWh, mis on juba 31% soodsam täna kehtivast universaalteenuse hinnast. Lisaks on paketi kuutasu aprillist kuni juunini kampaania erihinnaga vaid 1,85 eurot (alates juulist on kuutasu 3.50 eurot).

Järgmise kalendrikvartali (3 kuu) hind avaldatakse hiljemalt 14 päeva enne eelmise kvartali lõppu lepingulistele klientidele Elektrumi iseteeninduses. Paketil puudub lepingu lõpetamise tasu ning klient saab selle lõpetada igal hetkel.

Hea kindluse tagab ka tähtajalise lepinguperioodiga 6-kuuline fikseeritud elektripakett “Väike klõps, mis on samuti katkestamistasuta. Kui sõlmida leping aprillikuu algusega, on sõlmitud lepingu hinnaks 14,43 senti/kWh ja kuutasuks 1,85 eurot.

Börsihinna juures tuleb arvestada mitut tegurit

„Börsihindade puhul on kasulik meeles pidada, et ainus hind, millele saab kindel olla, on minevikus kehtinud hind ning tuleviku hindade osas on endiselt mitmeid muutujaid, mille kohta on keeruline anda täpsemaid hinnanguid: ilmastikuolud, reaalselt kättesaadav taastuvenergia tootmisressurss, majanduskeskkond, maagaasi hind ja gaasimahutite täituvus Euroopas eelolevaks talveks, geopoliitilised arengud jne,” selgitab Liivand, millest sõltub börsipaketi hind. 

Oma tarbimise juhtimiseks ja suunamiseks odavamatele tundidele sobib tema sõnul aga börsihinnaga pakett endiselt kõige paremini. 

Kõige kiirem viis elektrilepingut sõlmida või paketti vahetada on teha seda Elektrumi  iseteeninduses (www.elektrum.ee).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.