Kuidas hoida oma ettevõtte elektrikulusid kontrolli all?

Nii kodutarbijad kui ettevõtted mõtlevad pidevalt, kuidas hoida elektrikulud kontrolli all.Foto: Shutterstock

Elektri börsihind on sel talvel liikunud kaootiliselt ning pea ennustamatult üles-alla. Oma rolli on siin mänginud Estlink 2 rikked, kuid meie elektrihindu on mõjutanud ka Soome tuumajaamad. Kuidas end hinnakõikumiste eest kaitsta?

Märtsis algavad Soomes Olkiluoto tuumajaama kolmanda reaktori hooldustööd, mis võivad elektri börsihindadele samuti oma mõju jätta. Tegemist on suuremahuliste hooldustöödega, mis kestavad vähemalt üks kuu. Pärast seda kevadel lähevad järjest hooldusesse ka esimene ja teine reaktor. Needki tööd võivad elektri hinda mõjutada.

See tekitab ärevust kindlasti kõigis äriklientides, kelle jaoks on ääretult oluline hoida kulusid kontrolli all, seda eriti praeguses majanduslikult keerulises olukorras. Seepärast tasub äriklientidel mõelda elektrihinna fikseerimisele, mis tagab ettevõtetele stabiilsuse.

Mis räägib fikseeritud hinnaga paketi kasuks?

Kui hind on fikseeritud, siis võib klient olla kindel, et lepinguperioodi vältel on hind kogu aeg samasugune ega kõigu näiteks väliste mõjude tõttu üles-alla, tuues kaasa sadadesse, kui mitte tuhandetesse eurodesse ulatuvaid hinnavahesid.

Fikseeritud hinna korral on kliendil lihtne aru saada, mis mahus on elektrit reaalselt kulunud ja kui suured väljaminekud sellega kaasnevad.

Sellega maandab klient riske, mis jäävad nüüd hoopis elektrimüüja kanda. Kui kliendi jaoks on hind fikseeritud, siis ei saa elektrimüüja hinda tõsta, isegi kui elektri hind tõuseb. Nii võib klient kodus rahulikult magada, teades, et järgmise kuu elektriarve on igati ootuspärane.

Tõesti ainus miinus selle puhul on see, et kui elektrihind peaks märgatavalt langema, siis fikseeritud hinna puhul jääb kehtima lepingus sätestatud hind. 

Valikus on ka börsihinnaga ja kombineeritud hinnaga pakett

Lisaks fikseeritud hinnaga lepingule on ärikliendil veel kaks valikut: börsihind ning kombineeritud hinnakujundus.

Börsihind pakub rohkem vabadust, aga ka riske. Elektrienergia börsihinna määrab elektribörs, kus hinnad kujunevad iga tunni kohta. Seda mõjutavad eespool mainitud tõrked ja kõikumised kõige enam. Soodsal ajal võib börsihind olla väga kasulik, ent kui hind peaks tõusma, võib see tuua ettevõttele päris korraliku kahju.

Kombineeritud hinnakujundus võtab arvesse nii fikseeritud kui ka börsihinda ning nende osakaalude suurused saab Elektrumi klient ise valida. See võiks sobida ettevõtetele, kes on valmis oma tarbimist kohandama paindlikult vastavalt vajadusele.

Miks üldse tasub Elektrumi ärikliendiks hakata?

Kui mõtled, miks tasub tulla Elektrumi ärikliendiks, siis üks peamisi põhjuseid on kindlasti personaalsus. Elektrumi poolt on ärikliendil olemas isiklik ärikliendihaldur, kelle poole saab tekkivate murede ja rõõmudega otse pöörduda. 

Teie ettevõtte tarbimise alusel saab kliendihaldur teha teile personaalseid pakkumisi ning teile kehtivad soodsad ja paindlikud fikseeritud lahendused, mis võtavad arvesse teie kui kliendi soove ja vajadusi.

Soovi korral võta ühendust Elektrumi ärikliendi kotanktiga: +372 53006987, myyk@elektrum.ee

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.