Pildid: müügile on tulnud väga suure kinnistuga vana talukoht

Fotod: KV.EE

Rubriiki toetab

Kõigile suure maatükiga talukoha huvilistele on turule tulnud tõeline maiuspala: maja, mille juurde kuulub enam kui 30 hektarit maad.

Nõo vallas Aiamaa külas müüdav talukoht on rahvusarhiivist leitavate andmete põhjal rajatud 1860. aastal ja 1894. aastast peale olnud ühe perekonna omandis.

Kinnistul on praegu kahekorruseline elumaja, suur garaaž, ait-laut ja viljakuivati ühe kõrvalhoonetega. Garaaži küljes on suur kasvuhoone. Elumaja esimesel korrusel on esik, viis suurt tuba ja köök, duširuum-saun, veranda, terrass ning talveaed.

Teine korrus valdavas osas välja ehitamata. Soovi korral võimalik rajada kaks suurt tuba ja üks väiksem. Ühe toa välja ehitamisega on alustatud. Teise korruse terrass on amortiseerunud ja pole kasutuskõlbulik.

Küttekehad korralikud, vesi tuleb majja hüdrofooriga. Maja sissepääsust vasakul on väike maakivist kelder.

Kanaliga garaaž on uuema aja ehitis, mis rajati vana hoone vundamendile. Avar ruum võimaldab hoida traktoreid ja muud põllutöödeks vajaminevat tehnikat. Garaaži on paigaldatud G4S valveseadmed.

Ait-laut pärineb talu algusaastatest. Hoonel on vahetatud paar akent, enamus on säilinud ajast, mil hoone rajati. Ait-laut vajab põhjalikku remonti. Viljakuivati koos kõrvalhoonega on olnud kasutuses pikki aastaid, viimastel aastatel pole kuivatit kasutatud. Kõrvalhoone keskmises korras.

Elumaja seisukord võimaldab kohest sissekolimist. Hoonestatud ala on aiaga piiratud.

Kinnistu andmed kinnistusraamatus ja maa-ametis 35.75 ha. Sihtotstarve 100% maatulundusmaa. Müüdud on ära ca 5.3 hektarit põllumaad ja ostjal on võimalik soetada kinnistu suurusega ca 30.27 hektarit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.