KV.ee blogi

Maakler selgitab: fotodega trikitamine korterit müüa ei aita

Kortermaja Tallinnas.Foto: Shutterstock

Kinnisvara ostmine on selgelt lisaks pragmaatilisusele seotud ka emotsioonidega. Paljuski sõltub see, kas su korter või maja pakub kliendile huvi, sellest, mida ta kuulutuse kõrvale lisatud pildil näeb. Kui foto meeldib, süveneb potentsiaalne klient ka teksti ning haarab telefoni, et leppida kokku korteri vaatamine.

Seega on oluline lisada korterikuulutusele parimad võimalikud pildid. Tänapäeva fototehnika ja fototöötlusprogrammid ahvatlevad aga osa müüjaid reaalsuse moonutamise teele. Saab ju lainurkobjektiivi abil luua mulje avaramast ruumist ning Photoshopi abil kõrvaldada pisivead.

Miks sellised trikid aga müüjale karuteene teha võivad, selgitab Lahe Kinnisvara Tallinna müügiosakonna juht, partner ja maakler Tauno Pajuri.

On see vajalik? 

Pajuri kasutab oma töös professionaalset fotograafi, kelle stiiliga on nii ta ise kui ka tema kliendid rahul. Samas on ta oma klientidelt kuulnud, kuidas mõned objektid on neis just seetõttu nördimust tekitanud, et fotolt avarana paistnud elamispind ei vasta tegelikkusele. 

“Fotograafi tähtsaim ülesanne ongi otsida kodust üles paremad või ilusamad nurgad. Palju oleneb siin fotograafi kogemusest ning tema viitsimisest ja tahtmisest asja kallal tööd teha ja vaeva näha,” selgitab Pajuri.

Photoshopi ei soovita

Teine asi, mida inimesed vahel kinnisvara piltide ilustamiseks teevad, on Photoshopiga millegi kenamaks silumine. Pajuri seda ise ei tee ning ka tema fotograaf ei soovita fototöötlusprogrammidega tegelikkust muutma hakata. Isegi siis, kui maakler on fotograafilt küsinud, et kas ta saaks pleki seinalt ära kaotada, sai ta vastuseks, et see ei muudaks midagi, kuna kohale tulles näeb ju inimene ikka seda plekki seinal. 

“Ei ole mõtet iseennast ega teisi petta. Mõistlik on olla aus, sest kui inimene näeb pildilt seda, mida ta ka tegelikkuses näeb, tähendab see, et klient ei tule kohale suurema ootusega,” selgitab Pajuri. Samuti suurendab ausate piltide tegemine müüja võimalusi tehinguni jõuda, sest inimene ei ole pettunud.

Nipp hea pildi saamiseks

Ehkki Pajuri leiab, et mõttekam on oma korteri üürimine ja müük  professionaali kätte usaldada, on tal jagada ka kasulik nipp neile, kel tuleb ise oma kinnisvara pildistada. Nimelt on väga oluline, et pildistatav kodu oleks koristatud. “Kui pildil jääb silma väga palju isiklikke asju ja riideid ning toad on segamini, siis inimene ei taha selle koduga väga suhestuda,” räägib Pajuri ning soovitab pildistamisel mõelda sellele, mida sulle endale meeldiks fotol näha. 

Põhjalikku koristamist soovitab ta ka vanade korterite puhul. Oma fotograafiga suheldes on ta jõudnud arusaamisele, et päevinäinud korter, mis on professionaalse koristaja poolt ära koristatud, võib olla oluliselt ilusam kui hästi segamini ja must uus elamispind.

Sama on auto ostmisega. Kui valikus on kaks väga sarnast autot, mille parameetrid on samad,  kuid üks neist on hästi hoitud, pestud, salong on puhas ja kuskil ei vedele üleliigseid asju, teine aga pole hoitud, siis emotsionaalselt pakub inimene korrast ära auto eest vähem kui korras auto eest. Seda isegi juhul, kui korrast ära auto kilometraaž on väiksem. Sama loogika kandub tema sõnul üle ka kodule. 

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.