SUUR GALERII: Valminud Volta kvartali talvine võlu

Talvine Volta ootab kõiki uudistama valminud uusi ja taastatud hooneid ning vastavatud poekesi ja ärisid. Jaluta mööda kvartali hubaseid sisetänavaid ja tutvu kvartali põneva ajaloo ning industriaalarhitektuurilise käekirjaga. Ehk leiad Voltast oma lemmik poekese, kohviku või hoopis uue kodu?

Esimesed etapid valmis

Tänaseks on uue omaniku leidnud juba üle 90 protsendi uuenenud kvartali kodudest. Valminud etapist on veel järel vaid mõned üksikud kodud, kuid juba on müügis ka Volta uus etapp, mille esimesed kodud valmivad juba sel aastal.

Valmis majade seas on nii üle 100 aasta vanune ajalooline paekivist Volta Galerii Loftide hoone kui ka kvartali esimesed A energiaklassi uusehitised ehk Volta Residentsid.

Volta Residentsid

KOKO arhitektide poolt loodud A-energiaklassi uusehitistes on kombineeritud kvartali enam kui 120 aasta pikkune ajalugu ja uusarendusele ning industriaal-arhitektuurile omased elemendid, mille tulemuseks on ühed Põhja-Tallinna ühed kõige omanäolisemad hooned.

Õhtuhämaruses särab eriti kaunilt Mootori 7/2 hoone läbi seitsme korruse kulgev kuldne keerdtrepp, mis on ühtaegu osa nii hoone sise- kui välisarhitektuurist. Hoonet kaunistab läbi viie korruse 15 meetri pikkune eritellimusel valmistatud 50 LED valgusallikaga lühter Tõnis Vellemalt (SEOS valgustus), mis on samuti vaadeldav nii maja seest kui väljast.

Volta Galerii Loftid

Kaasaegse hingamise saanud ajaloolises Volta kvartalis asub üks Tallinna kõige unikaalsem elu- ja ärihoone, 1912. aastast pärinev endine tööstuskeskus Volta Galerii Loftid. Taastatud hoones on kuni kuue meetri kõrguste lagedega läbi kolme korruse planeeringuga ja tihedas linnakeskkonnas haruldased townhouse– ja lofti-tüüpi isikliku hoovialaga korterid ning äripinnad.

Vaade tulevikku

Volta tehase territooriumile kerkib lähiaastatel 29 hoonest koosnev roheline kvartal, mis moodustab Kalamaja südamesse innovaatilise ja keskkonnasõbraliku mikrolinna. Kvartalisse tuleb nii äri- kui elupindu, vaba aja veetmise võimalusi erinevatele vanusegruppidele, täiesti uus kõrghaljastusega park, ja lasteaed. 

Tänaseks on Volta kvartalis alanud uus Volta Residentside etapp, mille raames valmivad uued A-energiaklassi kodud, ning ettevalmistamisel on ka ajaloolise Volta peahoone taassünd elegantsete kaasaegsete Volta Villa kodudena. Volta Residentside uue etapi kodude müük on alanud ning veel viimaseid nädalaid kestab Volta Villa kodude eelmüük.

Volta kvartali arengul saad silma peal hoida kvartali kodulehel.

Endover on 25-aastase tegutsemiskogemusega Eesti kinnisvaraarendaja, mis loob väärtust linnaruumi ning rajab terviklikke elu- ja ärikeskkondi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.