Tallinna botaanikaaias saab teada, kuidas taimed ajalooliselt üle maailma rännanud on

Fotod: Tallinna botaanikaaed

Rohelise pealinna eriprogrammi raames tutvustab Tallinna botaanikaaed 23. septembrist 1. oktoobrini kell 11.00-19.00 Palmimajas oluliste toidu- ja tarbetaimede ajaloolisi rännakuid looduslikust kasvukohast piirkonda, kus neid tänapäeval kultuurtaimedena kasvatatakse.

“Et kartul on pärit Ameerikast, on kõigile teada, aga sealtsamast pärinevad ka tomat, maapähkel, kakao, paprika, mais ja tubakas. Iseseisvalt taimed väga suured rändajad ei ole, kuid inimeste ja loomade kaasabil võivad nad ette võtta pikki rännakuid ühest riigist teise ja liikuda lausa mandrite ja maailmajagude vahel,” selgitab näituse “Taimede rännakud” kuraator ja Tallinna botaanikaaia metoodik Krista Kaur.

Näitusel “Taimede rännakud” saab teada, kui oluline roll oli näiteks Aleksander Suure sõjaretkedel itta, kus tutvuti senitundmatute metsikute ja kultiveeritavate taimedega. Sõjaretkedelt toodi kaasa mitmeid kaasajal tuntud taimede vilju ja seemneid. Näitusel saab ka selgeks, kus on kurgi, kõrvitsa, nisu, rukki ja paljude teiste tänapäeval tuntud toiduandjate kodumaa, millised on maailma vanimad kultuurtaimed ja milliseid teid mööda need meie juurde on sattunud.

Näituse raames viib viinamarjakasvataja Nele Jaago 24. septembril kell 12.00-13.30  läbi populaarse dolmade valmistamise töötoa. Dolmad on täidetud viinamarjalehed, mis on laialt levinud Vahemere maades, Balkanil, Lõuna-Kaukasuses ja mujalgi. Dolmad on täidetud viinamarjalehed, mis on laialt levinud Vahemere maades, Balkanil, Lõuna-Kaukasuses ja mujalgi. Eestiski on viinamarjakasvatus üha levinum. Praktilises töötoas saab ise dolmasid valmistada ja kuulda põnevaid fakte nii dolmade ajaloost kui ka viinamarjalehtede eripäradest. Töötuppa pääseb eelregistreerimisega aadressil https://bit.ly/dolmadetöötuba, kohtade arv piiratud.

Nädalavahetustel 23. ja 24. ning 30. septembril ja 1. oktoobril kell 14.00 viib metoodik Krista Kaur läbi kuraatoritunni, kus tutvutakse rännakutega seotud taimedega näitusesaalis, kasvuhoonetes ja Meelte Aias.

Tallinna botaanikaaed on avatud iga päev.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.