Tartu botaanikaaia aastapäeva suur pidu ootab publikut

Tartu botaanikaaed.Foto: Shutterstock

Tartu Ülikooli botaanikaaed tähistab oma 220. aastapäeva suvisel ajal juunikuus, kui aed on värvikirev ja õites. 27. juunil jätkuvad pidustused: istutatakse puu ja botaanikaaia alpinaariumis esineb Lonitseera.  

Eesti liigitihedaim aed Tartu Ülikooli botaanikaaed tähistab juunis oma 220. aastapäeva. Väärika sünnipäeva puhul korraldatakse terve kuu jooksul eri sündmusi. Pidustused algasid koos Loodusfestivaliga, mis sel aastal toimus 7.–11. juunini üle Eesti, ning jätkuvad 27. juunil kell 13 puu istutamisega Vanemuise parki ja kell 19 Lonitseera kontsertiga botaanikaaia alpinaariumis.  

Eelmisel aastal, kui 220. aastapäeva tähistas Tartu Ülikooli loodusmuuseum, pandi alus uuele traditsioonile anda välja Gottfried Albrecht Germanni märk. Aumärgiga tunnustatakse loodusmuuseumi ja botaanikaaia töötajaid ning isikuid väljastpoolt loodusmuuseumi ja botaanikaaeda, kes on andnud silmapaisva panuse asutuse arengule ja eesmärkide täitmisele. Sel aastal antakse Germanni märgid üle botaanikaaia aastapäeval. Tartu Ülikooli botaanikaaeda tuleb aastapäeva puhul õnnitlema ka Tartu linnapea Urmas Klaas.  

Sama päeva õhtupoolikul kell 19 oodatakse kõiki huvilisi tähistama botaanikaaia 220. aastapäeva Lonitseera kontserdil. Neli aastat tagasi singer-songwriter projektist välja kasvanud bänd üllatab kuulajat teravate laulutekstide ja tundliku koosmänguga. Bändi loomingulise mootori Kaisa Kuslapuu muusika on uitmõtete ja liialdatud võrdluste ristamisel sündinud jutukas laps. Oma suurimateks mõjutajateks peab ta statsionaarset kruusahunnikut sünnikodu ees ja eestikeelse levimuusikaga üles kasvamist.  

Lonitseera taotleb muretust, tundlikkust ja loomutruudust. Flööt, kontrabass ja džässised klaveriharmooniad löövad stiilimääratlusele dramaatilise indie-jazz-alt-popi templi. Nende debüütalbumi „Tapeet“ (2022) võtsid soojalt vastu nii fännid kui ka kriitikud, tunnustades seda aasta autorilaulualbumi tiitliga.  

Bändi kuuluvad Kaisa Kuslapuu (vokaal, klaver; muusika ja tekstide autor), Katariina Tirmaste (flööt, taustvokaal), Kristin Kaha (taustvokaal), Mart Nõmm (kontrabass) ja Tõnis Kirsipu (löökpillid).  

Tartu Ülikooli botaanikaaia 220. aastapäeva auks külastatakse 27. juuni hommikul Raadi kalmistul Gottfried Albrecht Germanni hauda, kell 13 istutatakse puu Vanemuise parki märkimaks botaanikaaia esimest asupaika.  

Lonitseera kontsert toimub kell 19 botaanikaaia alpinaariumis. Sissepääs on tasuta. Palume kõigil külastajatel botaanikaaeda kontserdile tulles varuda aega, et liiklemine botaanikaaias sujuks viperusteta, aias liikudes palume silmas pidada taimede head tervist.  

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.