Seepärast soovitab ta uue kodu jõulukaunistusi valides mõelda pikki aastaid ettepoole, sest neidi vahetatakse harva ning enamasti jäävad esimesena ostetud ehted ja kaunistused peres alatiseks kasutusele.
“Kindlam on valida kaunistused, mis on universaalsed ja väiksemate täiendustega, hooajamoest või liiga ülepakutud ehetest tüdined ilmselt õige pea. Kodu- ja jõulutunnet juurutavad kogemuste ja ühiselt veedetud ajaga seonduvad kaunistused, nagu isetehtud piparkoogimaja või jõulupärg, samuti vanematele või vanavanematele kuulunud ehted, mida järgmistele põlvedele edasi antakse,” selgitab Kester.
Eestimaa pimedas talves on väga hinnatud ka erinevad jõulutuled ja valguslahendused, samuti leiab poodidest lõputu valiku küünlaid, millega ruume pühade ajal õdusamaks muuta.
Idee: jõulutuled vali soojades toonides ning kuuse kaunistamist alusta just tuledest!
“Jõulutulede soetamisel soovitan alati valida sooja kollaka valgusega tuled, sest sinakad ja külmad tuled on küll kaugele nähtavad, kuid ei panusta kodusoojusesse. Küünalde valik on poodides tohutu, kuid paljud pered eelistavad ka ise küünlaid meisterdada. Selliseid käsitööküünlaid sobib lisaks kodus kasutamisele ka jõulupakkidesse kingituseks lisada. Küünalde puhul tasub aga silmas pidada, et jõululauale või üldse lauale ei sobi lõhnaküünlad, seal olgu põhiliseks toidu aroomid,” soovitab Kester.
Kui eelistad jõulupuuna tõelist kuuske või nulgu, soovitab Alina Kester kuusejala valimisel eriti hoolikas olla – see võib kasutusse jääda aastakümneteks.
“Kuusejalg peaks olema stabiilne ning vee lisamine käima mugavalt, sest vastasel juhul võid parketi ära rikkuda. Osadel kuusejalgadel on veetaseme kontrollimiseks ujuk, mis aitab aru saada, kui puule on tarvis vett lisada. Kuuse kaunistamisel soovitan alustada tuledest, kusjuures nii tuled kui ka ehted paigutada esmalt kuuseokste sügavusse, siis on puul ruumilist mõõdet ning samas on näha ka jõulupuud ennast,” rõhutab loovjuht.