Tartu raeplatsi jõululinn avatakse pühapäeval, tegevusi jagub terveks pühadeajaks

Foto: Peeter Paaver

Tartu jõululinn koos uisuväljakuga avatakse sel pühapäeval, esimesel advendil kell 17. Jõululinn jääb avatuks 7. jaanuarini ning uisuväljakul saab liuelda 3. märtsini.

Sel korral sisustavad uued klaaspaviljonid Tartu 2024, Tartu laulu- ja tantsupidu ja peagi 50. sünnipäeva tähistav Tartu Maraton. Sauna-aastale panevad väärika punkti Thermory ja Huum ning mängulusti pakub Arhitektuurikool. Samuti on tagasi laste lemmik põhumaja, kiik ja karussellid, jõulusäras lühter ja äsja linna saabunud jõulukuusk. Saab sõita saaniga ning teha tutvust ponidega.

Ühiseid rõõmu ja valgust jagavaid advendiküünla süütamisi on raeplatsil kokku kolm. Igal pühapäeval kell 17, 18 ja 19 näeb visuaalset vaatemängu “Ma näen…”, mille on lavastanud näitleja ja lavastaja Kaili Viidas. Esimesel tseremoonial tervitavad tartlasi ka linnapea Urmas Klaas ja EELK Tartu praost Kristjan Luhamets.

Järgmised nädalad toovad raeplatsile talvise tantsupäeva, suure ladina peo, jõulumeisterduste töötoad, kohtumised jõuluvanaga, päkapikukooli koos Lottega, ajaloolis-kirjandusliku jalutuskäigu, jazziklubi koos Raivo Tafenau, Ain Agani ja Maria Väli kvartetiga ning palju muud põnevat. Kogu jõululinna programmi leiab veebilehelt https://tartukorraldab.ee/

Jõululinnas tegutsevad kolm eraldiseisvat kohvikut, igaüks oma hubases paviljonis. Kohapeal kasutatakse Ringo korduspakendeid, mille saab tagastada kollasesse Ringo kasti. Jõululinna võib tulla ka oma topsi ja teiste nõudega, kuhu toitlustajad heal meelel süüa ja juua serveerivad.

Tartu jõululinna korraldamisel lähtutakse keskkonnahoidlike sündmuste juhendist, et vähendada sündmuse keskkonnamõju.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.