Linnaplaneerimise valdkonna abilinnapea Madle Lippus selgitas, et linna piirile rajatavate elamuarenduste puhul on oluline hinnata, kuidas need on kaetud olemasolevate teenustega. „Tallinna strateegiline eesmärk on tugevdada selle keskusala, mistõttu peab olema linna piirile lisanduvate eluasemete puhul tagatud töökohad ning eluks oluliste teenuste hulk, samuti nende elukeskkondade terviklikkus ning hea ühendus ühistranspordiga,“ lisas Lippus.
„Paldiski mnt 229 puhul on loodud võimalus uute töökohtade tekkimiseks äri osakaalu tõttu. Samamoodi on siin planeeringus analüüsitud rohevõrgustiku toimimist ning tulevase Astangu-Mäeküla kaitseala seisukohast tekib alale vajalik rohekoridor, mis ühendab omavahel Harku järve kalda ja Astangu tänava metsa roheala. Rohekoridorid võimaldavad taime- ja loomaliikide levikut ning rännet. Samuti loob elanikele alternatiivsed liikumisvõimalused ja tagab puhkamis- ja sportimisvõimalused.“
Hooned on Õismäe piirkonnale omaselt vahelduva korruselisusega ning asuvad Tallinna sissesõidutee ääres. Sellega tekib linna sisse sõitmisel nii-öelda visuaalne maamärk, mis markeerib tihedama hoonestusega ja teise asutusstruktuuriga keskkonda jõudmist.
Rohekoridor jaotab ala kaheks, kus idapool on kuus korterelamut ja läänepool kaks büroohoonet ning üks korterelamu. Hooned on paigutatud nii, et lõunapiirile jääks puhverala, mis eraldab hoonestust perspektiivsest autoteest.
Planeeringulahenduses on määratud hoonete ja nende korruselisuse põhimõtteline paigutus, kuid täpsed asukohad ja vorm täpsustatakse ehitusprojekti koostamisel. Majade kõrguslik liigendatus ja maapealsete hoonemahtude paigutus peab vastama detailplaneeringu põhimõttele.
Detailplaneeringu koostas Paasik OÜ ning selle materjalidega saab tutvuda Tallinna planeeringute registris https://tpr.tallinn.ee/DetailPlanning/Details/DP040080.