Galerii: algas Tallinna Hipodroomi arenduse ehitus

Hipodroomil algas uusarenduse ehitus.Foto: Siim Kingisepp

Rubriiki toetab

Ehitustööde esimeses etapis lammutatakse vana hoonestus ning seejärel algab taristu ehitus. Hipodroomi arendus hõlmab muuhulgas Eesti esimese maa-aluse kahe ringristmikuga autotee tunneli ehitust, mis ühendab Merimetsa tee ja loodava Hipodroomi tänava. Kerkiva Hipodroomi kvartali väliala jääb vaid jalakäijatele ja ratturitele.

Esimesest ehitusetapist on kõige märkimisväärsem Eesti esimene maa-alune kahe ringristmikuga autotee tunnel. 250 meetri pikkuse tunneli ehitamine loob unikaalse võimaluse ühendada kaks olulist tänavat, pakkudes nii linnaelanikele kui ka ärivaldkonna tegijatele suuremat liikumisvabadust.

“Arenduse infrastruktuuri osas ehitatakse lisaks tunnelile ka Hipodroomi tänav, mis seni veel puudub, ning sellega alustame juba suvekuudel. Esimese etapi käigus valmib ka viis kortermaja, kus on 101 korterit ja kuus äripinda ja mille arhitektuurilahenduse on loonud PIN Arhitektid. Korterite suurused varieeruvad vahemikus 44–120 ruutmeetrit, kõikidel korteritel on terrass või rõdu,” sõnas Hipodroomi ühe arendaja, Reterra Estate tegevjuht Reigo Randmets.

Lisaks tunnelile rajatakse ka maa-alused parklad, mille kogumaht on umbes 21 000 ruutmeetrit. “Sisuliselt tähendab see, et väliala on mõeldud vaid jalakäijatele ja rattaliiklusele. Parkimislahendus saab seejuures praktiline – kõik parklad on varustatud liftidega, mis viivad otse hoonetesse, nii et ligipääsetavus mureks ei saa,” kinnitas Randmets.

Jalakäijate ala, mis on kokku kaude üheksa hektarit, sisaldab hoonetevahelist ala ja promenaadi. Ligikaudu pool kilomeetrit pikk promenaad on avalikuks kasutamiseks kõigile. “Promenaad algab Paldiski maanteelt Hipodroomi ajaloolise paviljonivärava asukohast ning avab tee promenaadile,” kirjeldas Randmets.

Randmetsa sõnul on Hipodroomi arenduse vastu olnud suur huvi. Enne avalikku müüki registreeris ligi paar tuhat inimest oma huvi – see näitab selget nõudlust nii investorite kui ka koduostjate poolt. “Eelmüügist on juba broneeritud 30% korteritest, nii et võime hinnata projekti populaarseks ja väärtust ajas kasvavaks.”

Lisaks korteritele on territooriumile kavandatud kaks 12-korruselist kõrghoonet, mis pakuvad võimalusi kaubandus- ja teenindusettevõtetele. Hipodroomi kontseptsioon keskendub mitmekesisusele ja paindlikkusele, pakkudes erilahendusi vastavalt rentnike vajadustele.

Sajandi jagu territooriumil tegutsenud legendaarne traavisportlaste ja võistlushobuste kodu on ehitustegevuse algusega Sauele kolimiseks valmis. “Hipodroom kolib uude ja kaasaegsesse keskkonda, kus on maailma tasemel traavirada ning head tingimused hobustele nii elamiseks kui ka treeninguks,” sõnas Hipodroomi tegevjuhi Mihkel Gull. Edaspidi saab traavivõistlustele kaasa elada Sauel Tuula külas.

Hipodroomi arendus on suur samm linna infrastruktuuri arengus ning pakub uusi võimalusi nii elanikele kui investoritele. Projekti edenemist saab jälgida Reterra veebis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.