Haapsalu randa kerkiva uusarenduse ehitus algab sel suvel

Foto: Scandium Kinnisvara

Rubriiki toetab

Haapsallu mere äärde Suure Viigi vasakule kaldale kerkiv uus Marienholmi elukvartal sai esimese ehitusetapi ehitamiseks ehitusloa. Arendaja Scandium Kinnisvara plaanib esimese 50 korteri ehitusega alustada sel suvel.

Marienholmi elukvartali esimene etapp hõlmab viite madalat suvitusliku arhitektuuriga kortermaja, kuhu tuleb 50 merevaatega korterit suuruses 25-100 ruutmeetrit. Majad saavad olema tõstetud esimese korrusega, nii et elukorrused algavad tavapärase teise korruse kõrguselt.

Korterites, mis hakkavad tänu poolsaare pikergusele kujule paiknema vaid 20-30 meetrit merest, saavad olema klaasitud rõdud, merevaadetega nurgaaknad, katuseterrassid ning läbi kahe korruse elutoad.

„Marienholmi arendus on meile väga südamelähedane projekt, kuhu oleme kaasanud Eesti parimad partnerid arhitektuuri vallas. Usume, et arendus kogu oma visioonis mõjub positiivselt Läänemaa regionaalarengule, tuues Haapsallu uusi võimalusi uueks kvaliteetseks koduks, puhkamispaigaks ja on valmides atraktiivne piirkond ka uue külastussihtkohana,” ütleb Scandium Kinnisvara tegevjuht Maido Lüiste.

„Samuti oleme saanud väga positiivset vastukaja regioonist väljastpoolt – paljud Eesti inimesed on pikalt unistanud suvituspaigast kaunis Haapsalus. Nüüd on see võimalus peagi olemas ja broneeringute arvult näeme, et inimeste huvi Haapsalu vastu on väga suur,“ rääkis Lüiste.

Mariehnolmi esimese etapi kortermajade ehitusega plaanitakse alustada sel suvel.

„Ehitusloa saabumisega oleme projektiga ilusti planeeritud graafikus. Ehitushange on hetkel käimas ning meie huvi ehitusega alustada on suur, kavatseme seda teha niipea kui oleme parima pakkuja välja selgitanud ja lepingu sõlminud. Esimeste majade valmimist planeerime tuleva aasta sügisesse,“ sõnab Scandiumi Marienholmi projektijuht Erik Külasalu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.