Rubriiki toetab
- Otsid uut kvaliteetset kodu?
- Tutvu meie korterite valikuga!
- Vaata lähemalt!
Tegelikkusele mittevastavad eeldused on levinuim möödalask, mida tehakse oma vara kindlustades. “Kahjuks ei võta kõik inimesed näiteks enne kodukindlustuse sõlmimist seda aega, et läbi mõelda, milline kindlustuskaitse on just temale vajalik,” räägib BTA vastutuskindlustuse riskihindaja Gerli Mae-Vello ning selgitab lähemalt, milliseid riske võivad inimesed kodukindlustust valides alahinnata.
Igal aastal on Eesti juhtumeid, kus kellegi kodu ja vara saab tugevalt kahjustada. Kindlustusseltsiga suhtlema hakates on aga kannatanu ebameeldivalt üllatunud, et valitud poliis ei kata tekkinud kahjustusi sellisel määral, nagu ta ette on kujutanud ja vaja oleks. Millest tekivad sellised arusaamatused? “Kahjuks pööratakse vähe tähelepanu nii ehitise kui ka koduse vara kindlustussummale. Ehitise kindlustussumma peab katma vajalikud kulutused ehitise esialgsel kujul taastamiseks, samas koduse vara puhul peab kindlustussumma katma samaväärsete uute esemete soetamiskulud,” põhjendab Mae-Vello.
“Üks suuremaid eksiarvamusi ongi, et inimesed eeldavad, et kui mingi kodukindlustus on olemas, siis oled automaatselt kõikide kodu puudutavate juhtumite eest kaitstud. Näiteks võib tuua piirkonnad, kus üleujutuse risk on suurem. Võib selguda, et valitud riskidega poliis ei kata üleujutuste poolt tekitatud kahjusid, seega tuleks arvestada ka kodu asukoha eripärasid ja veenduda, et poliis sisaldaks lisakatet piirkondlike riskide jaoks,” selgitab BTA vastutuskindlustuse riskihindaja ning selgitab, et eristada tuleb koguriskikindlustust valitud riskide kindlustusest.