Rubriiki toetab
- Otsid uut kvaliteetset kodu?
- Tutvu meie korterite valikuga!
- Vaata lähemalt!
Korteriühistute üldkoosolekuid kimbutab tihtipeale osalejate vähesus ja omanikud, kes koosolekul ei osale, kipuvad pahatihti rõhuma asjaolule, et ei saanud teadet kätte. Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) õigusosakonna juhataja Urmas Mardi sõnul ei saa kedagi sundida koosolekul osalema, kuid esmatähtis on see, et korteriühistu liikmed teate kätte saaks. “Samas tahan ma rõhutada, et hoolas korteriomanik ikka koosolekul osaleks ja ühistus toimuva vastu aktiivselt huvi tunneks,” toonitas Mardi.
“Korteriomandi- ja korteriühistuseaduse (KrtS) kohaselt on korteriomanik kohustatud teatama korteriühistule oma olemasolevate sidevahendite andmed, eelkõige telefoninumbri või e-posti aadressi,” selgitas ta ja lisas, et teade üldkoosoleku toimumise kohta peab adressaadini jõudma vähemalt 7 päeva enne üldkoosoleku toimumist. “Juhul kui põhikirjas on sätestatud pikem ette teatamise tähtaeg, näiteks 14 päeva, peab tuginema põhikirjale,” ütles EKÜLi õigusosakonna juhataja.
Mida teha aga juhul, kui korteriühistul pole inimese meiliaadressi? “Nagu märkis Riigikohus ühes oma hiljutises lahendis, siis kui korteriomanik ei ole korteriühistule oma e-posti aadressi teatanud ning ka korteriühistu põhikirjas puudub täpsem kord üldkoosoleku teate saatmiseks, tuleb teade edastada korteriomaniku elu- või asukoha postiaadressile. Seejuures on korteriomanikul kohustus teatada korteriühistule oma elu- või asukoha postiaadress, kui see erineb korteriomandi asukohast,” vahendas Mardi. ” Kui korteriomanik ei ole korteriühistule oma elu- või asukoha postiaadressi teatanud, on ühistul õigus lugeda tema elu- või asukohaks korteriomandi asukoht,” märkis Mardi.