Mustamäe uues elupiirkonnas valmis 99 korterit

Aiandi 16 uus kortermaja.Foto: Bonava

Rubriiki toetab

Elamuarendusettevõte Bonava on Uus-Mustamäe arenduses valmis saanud järjekordse etapi ning ehitanud viimase nelja aasta jooksul piirkonda juba ligi 500 uut kodu. Kogu arenduse maht on 750 korterit.

Bonava loodavad Uus-Mustamäe kodud lisavad 60. aastatel Tallinnas kerkinud Mustamäe linnaosale kaasaegset arhitektuuri ning uut elu. Äsja valminud hoonete kompleks aadressil Aiandi 9 koosneb kolmest majast, mida ühendab hoonete vahele loodud puhkeala. Valmimisjärgus on Aiandi 16 aadressil asuv elamu, mis saavutas äsja oma täiskõrguse ning saab sissekolimiseks valmis käesoleva aasta lõpuks.

„Mustamäe on Lasnamäe järel Tallinna üks rahvarohkemaid asumeid ning luues linnaosasse uusi elupiirkondi, tuleb sinna lähiaastatel elama aina rohkem noori ja lastega peresid,“ rääkis Bonava turundus- ja müügijuht Lauri Laanoja.

Ajalooliselt on Mustamäe piirkond tuntud eelkõige mitmekordsete paneelmajade poolest. Elamurajooni hakati planeerima 1957. aastal ning esimesed paneelelamud valmisid 1964. aastal. Mustamäe esimene 16-korruseline tornelamu valmis 1974. aasta lõpus, olles tollel ajal Tallinna kõige kõrgem elamuhoone. Uus-Mustamäe arendus täiendab Mustamäe arhitektuurilist pilti, sobitades kaasaegsed korruselamud aastakümneid varem ehitatud hoonete kõrvale.

Bonava arendatav Uus-Mustamäe piirkond tervitas uutes elamutes esimesi elanikke kolm aastat tagasi ning järgnevate aastate jooksul loodavate kodudega muutub kaasaegseks ja terviklikuks elupiirkonnaks Mustamäe linnaosas. Uus-Mustamäe arenduse keskmes on 7000-ruutmeetrine avalik park. Sinna on loodud erinevaid tegevusi aktiivseks õues viibimiseks.

Kokku on seni ehitatud arendusse 15 1-4-toaliste korteritega maja ning valmimisjärgus on 5 korterelamut. Kodude läheduses asuvad koolid ja lasteaiad, huvikool, Mustika keskus, spordiklubi, kino ja Mustamäe keskus.  

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.