Kinnisvara

Pank hakkab kodu remontijatele uut tüüpi laenu pakkuma

Maja renoveerimine.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Swedbank toob turule kodu energiatõhususe laenu, mille eesmärk on toetada kodude energiatõhususe parandamist eramute renoveerimise kaudu.

Selle laenuga pakutakse klientidele soodsamat intressimäära (alates 1,99 protsendist) tingimusel, et renoveerimise tulemusel muudetakse eramu energiatõhusamaks.

Enamik Eestis tehtavatest kinnisvaratehingutest on seotud enne 2000. aastat ehitatud hoonetega, mistõttu on energiatõhususe küsimus paljude perede jaoks väga aktuaalne.

“Hoonete ülalpidamiskulud moodustavad leibkondade eelarvest suure osa. Seega on oluline hoonete energiatõhusust parandada – mitte ainult raha säästmise vaatenurgast, vaid ka keskkonnamõjude vähendamiseks,” ütles Swedbanki eraisikute panganduse juht Tarmo Ulla.

Tema sõnul on selgelt näha, et inimesed mõtlevad nendele teemadele varasemast enam, nii uusi maju ehitades kui olemasolevate kodude remonditöid planeerides.

“Seega loodame Kodu energiatõhususe laenu kasutuselevõtuga toetada ja edendada jätkusuutlikke lahendusi, mis vähendavad hoonete ülalpidamiskulusid ja suurendavad kinnisvara pikaealisust ning väärtust, luues samal ajal ka elanikele paremad elamistingimused,” ütles ta.

Swedbanki kodu energiatõhususe laenu saab taotleda oma maja (näiteks eramaja, paarismaja, ridaelamu või suvila) renoveerimiseks.

Laen on ette nähtud eramute renoveerimiseks tingimusel, et tööd hõlmavad energiatõhususe lahendusi, näiteks kogu hoone või selle osa soojustamist, tsentraalse või lokaalse (sealhulgas soojustagastusega) ventilatsioonisüsteemi paigaldamist, küttesüsteemi vahetamist või täiustamist, uste/akende vahetamist energiatõhusamate vastu või muude energiasäästlike seadmete ning lahenduste soetamist ja paigaldamist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.