Spetsialist juhendab, kuidas keerukas turuolukorras kodu müüa

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Olukorras, kus müüjaid on ostjatest rohkem, tuleb oma vara müümisel ka rohkem pingutada.

Pindi Kinnisvara müügipartner ja uusarenduste müügimeeskonna juht Peep Sooman annab soovitusi, kuidas müümisel konkureerivatest pakkumistest ees olla.

1. Kõige olulisem reegel on – ära müü objekti! Selle selgituseks on järgmised punktid.

2. Müü pererahvast. Soe ja sõbralik vastuvõtt, koristatud kodu, sensuaalne kohvilõhn ja värsked mandariinid laual on tee ostja südamesse. Kui kapinurgale on jäetud punutud järjehoidjaga raamat stiilis „Kuidas Universumiga sõbraks saada“, siis nii läilalt, kui see ka ei kõla, on tegemist nokaudilöögiga ostja suunas.

3. Müü naabreid. Kui mõni neist on sulle kunagi pirukaid pakkunud, ära jäta seda mainimata. Ka ühistu juhatuse liikmed on naabrid. Kuna nad on ilmselt niikuinii tegusad inimesed, siis räägigi nendest kui tegusatest inimest. Kui majarahvas korraldab hoovis vahel kasvõi orgaaniliselt arenenud mõttetalguid (loe: mokalaatasid), siis see on juba piisav, et nimetada naabreid kokkuhoidvaks kogukonnaks.

4. Müü tulevikku. Vahel on nii, et vanal paneelmajal natukene kukub tükke siit ja natukene sealt. Oluline on, kas ühistu on probleemi teadvustanud. Kui on, siis on kuskil olemas ka pikaajalisem nägemus hoone renoveerimiseks/korrastamiseks. Neid tasub tutvustada. Sama kehtib ka naabruses olevate rekreatsioonialade renoveerimisplaanidesse või uute avalike hoonete rajamisse, mis tavaliselt on avalikest kanalitest kättesaadavad.

5. Müü keskkonda. Keskkonna alla kuuluvad igasugused asjad, mis eluruumidest väljapoole jäävad. Hoone uuendatud tehnosüsteemid, soojustatud fassaad ja korrastatud trepikoda on osa keskkonnast. Aga ka linnale kuuluval maal asuv mänguväljak on keskkond, samuti lähedal asuvad bussipeatused, koolid, lasteaiad, poed, pargid, matkarajad jne. Kui midagi rääkida pole, siis ära räägigi midagi. Ka õigel hetkel vait olemine on müümine, sest siis ei saa rohkem kahju sündida. Peaasi, et sa teadlikult mõnda puudust ei varja, kuna selle eest võib hiljem kohtuasi kaela tulla.

6. Müü turvalisust. Seda muidugi juhul, kui selleks on põhjust. Kui paneelmaja keldrist pole juba kolm aastat ühtegi moosipurki kaduma läinud, on see fakt väärt hooplemist. Naabrivalve, fonolukud, turvauksed, vaikne ümbruskond ja muu selline on koduostjale väga-väga olulised.

7. Müü pehmeid väärtusi. Kui aknast avaneb kena vaade päikeseloojangule, siis ära jäta seda mainimata. Kui aga kasvatad rõdul maasikaid, siis paku neid kindlasti ka külla tulnud koduostjatele!

    Populaarsed lood mujal Geeniuses

    Igal argipäeval

    Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

    Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.