Tallinna külje all algas uue elukvartali ehitus

Fotod: Merko

Merko Ehitus kontsernis kinnisvara arendamisega tegelev Merko Kodud alustab Jüri alevikus Õielehe elukvartali ehitust. Uude kvartalisse kerkib kümme kortermaja ja neli ridaelamut.

Uue elukvartali kaks esimest kortermaja valmivad 2025. aasta kevadel aadressidel Õie 2 ja Õie 4. A-energiaklassiga kahekorruselistesse hoonetesse on planeeritud 22 korterit ning 2–5-toaliste kodude suurused jäävad vahemikku 50–102 ruutmeetrit. Kõigil korteritel on rõdu või terrass ning jahutus-süsteemi lisamise valmidus. Autode parkimiskohtadel on elektriauto laadimispunkti paigaldamise valmidus ja hoonete katustel päikesepaneelid.

„Õielehe kvartali rajamine on väga hoolikalt läbi mõeldud otsus, et saaksime pakkuda kvaliteetseid kodusid ja terviklikku elukeskkonda ka Tallinna lähiümbruses. Jüri alevik on suurepärane elukoht neile, kes soovivad elada suuremast linnasaginast veidi eemal, kuid kõigele eluks vajalikule lähedal,“ kommenteeris Merko Kodude juht Indrek Tarto.

Enam kui 140 perele koduks saav Õielehe kvartal on funktsionaalne ja loodusega põimunud hubane elukeskkond. Terviseraja vahetusse lähedusse kerkivate hoonete ruumiline liigendatus loob elanikele mõnusa koduümbruse. Hoonete juurde kuulub lopsaka haljastuse ning puhke- ja mängualadega koduhoov, mille kujundus lähtub elukvartali kodutänavate nimedest Õie ja Lehe. 

Elukvartali läheduses on olemas kõik, mis mugavaks eluks vajalik. Õielehe kodudest vaid jalutuskäigu kaugusel asub mitu kooli, näiteks Merko ehitatud uus Rae riigigümnaasium, samuti mitmed lasteaiad, kauplused, söögikohad ning erinevad võimalused sportimiseks ja kultuuri nautimiseks.

Õielehe elukvartal valmib oma ala tipptegijate koostöös. Hoonete arhitektuurne lahendus ja siseviimistluspaketid on loodud koostöös arhitektuuribürooga PIN Arhitektid, maastiku kujundamisse on kaasatud arhitektuuribüroo Loovmaastik arhitektid ning hooned ehitab valmis Merko Ehitus Eesti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.