Rubriiki toetab
- Tahad parandada oma lemmiku tervist?
- Hea ja kindel partner Sinu lemmikule!
- Vaata pakkumisi!
Paljudes kodudes on loomad ja järjest enam hangivad inimesed robottolmuimejaid, et oma elu mugavamaks muuta. Kui kodus on valvesüsteem, tuleb arvestada kõigega, mis liigub. Kõik liikuvad objektid andurite tööpiirkonnas võivad põhjustada valehäireid. Mitte ainult loomad. Kuidas valehäireid vältida?
Koduloomad on väga aktiivsed. Näiteks kassid ronivad kodus ringi, kaasa arvatud kapi otsa ning muudesse kõrgematesse kohtadesse. Nii võivad nad hõlpsalt liikuda valvesüsteemide andurite ja kaamerate vaatevälja. Mida teha, et sarnastes olukordades ei tekitaks koduloomad valehäireid ning maja või korteri omanik ei peaks kodust eemal viibides muretsema valehäirete pärast, mida põhjustavad pere lemmikud? Foruse turvasüsteemide spetsialist Jarno Dikker annab nõu.
Koduvalvesüsteem sisaldab erinevaid andureid, kaasa arvatud loomaandureid. Need on spetsiaalsed andurid, mis on mõeldud just loomaomanikele. Andurid ei reageeri looma liikumisele. „Tööpõhimõtte seisneb lihtsalt öeldes selles, et andur ei saada välja signaali, kui selle lähedalt möödub väike objekt ehk andur tuvastab, kui suure objektiga on tegemist ning kuidas ta liigub,“ selgitab Dikker. Kui kodus on robottolmuimeja, võrdub see Dikkeri sõnul koduvalvesüsteemis sisuliselt väiksema koduloomaga – tolmuimeja on samuti liikuv objekt ning võib põhjustada valehäireid. Robottolmuimejaga majapidamised saavad kasutada valehäirete vältimiseks samuti loomaandureid. Küll aga näeb Forus oma praktikas, et robottolmuimejatega on vähem muresid ja valehäireid kui loomadega, sest liiguvad kindlat trajektoori ega hüppa ringi.