Loomaõiguste konverents keskendub õiglusliikumiste tulevikule

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

  • Tahad parandada oma lemmiku tervist?
  • Hea ja kindel partner Sinu lemmikule!
  • Vaata pakkumisi!

Rahvusvaheline loomaõiguste konverents “Animal Futures”, mis toimub 17. mail Tallinnas ja veebis, avalikustas oma kava.

Üheksandat korda toimuv konverents kannab tänavu pealkirja “Loomaõigusluse (ümber)hindamine: strateegiad, dilemmad ja suunad”. Selle esimeses osas tuuakse esile veganlusega seonduvaid konflikte ja väljakutseid ning ettekannetega esinevad Kaunase Tehnikaülikooli ajaloo- ja kunstiteooria professor ja Rahvusvahelise Semiootikainstituudi juht Dario Martinelli, Tallinna Ülikooli soouuringute dotsent Kadri Aavik ning ajakirjanik ja Praha Anglo-Ameerika Ülikooli ajakirjanduse, meedia- ja visuaalkunsti õppejõud Christopher Sebastian.

Päev jätkub globaalsete ja kohalike mõjude mõtestamisega. Näite vegan-aktivismist Jaapanis toob Melbourne’i Ülikooli doktorant Ruby Ramsden ja Iisraeli kõrbes elava kogukonna eluviisi tagamaid tutvustab kultuuriantropoloog, Tallinna Ülikooli vilistlane Lucya Passiatore. Viimases ettekanneteplokis mõtisklevad Loomade Vabastusrinde (Animal Liberation Front) üks asutajaliikmetest Ronnie Lee ja VINE varjupaiga kaasasutaja pattrice jones loomaõigusluse tuleviku üle. Lisaks vaadatakse ning arutatakse konverentsil koos ka kollektiivi just wondering… animeeritud esseesid.

Päeva lõpetab kell 16:15 kohvikus Nihe algav ning kõigile avatud eestikeelne aruteluring eestkosteorganisatsioonide ühisosast ja koostöövõimalustest. Arutelul osalevad erinevate sotsiaalse õigluse eest seisvate organisatsioonide esindajad ja valdkonna eksperdid: Maia-Liisa Anton Eesti Keskkonnaühenduste Kojast, Aili Kala Eesti LGBT Ühingust, Aet Kuusik Feministeeriumist ning Tallinna Ülikooli nooremteadur Sara Arumetsa.

“On hea meel näha, et selle aasta konverents ühendab endas mitmeid varasemate aastate teemasid, näiteks loomaõigusluse roll keskkonnakriisis ja liikumistesisesed ja -välised traditsioonid ning muutused. Konverentsidele tavapärast ettekannete ja kommentaaride formaati elavdavad ühine filmivaatamine ja õhtune aruteluring, mis sillutab teed nii inimeste kui loomadega arvestavale kodanikuühiskonnale,” kommenteeris Saara Mildeberg, konverentsi projektijuht.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.