Loomus kutsub tegema loomasõbralikku valikut: loomad ei saa valimas käia, meie saame

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

  • Tahad parandada oma lemmiku tervist?
  • Hea ja kindel partner Sinu lemmikule!
  • Vaata pakkumisi!

Taas on tulemas valimised ja meil kõigil on võimalus seista loomade eest. Loomad ei saa valimas käia ega valida neid, kes loomakaitseseadusi teevad, aga meie saame!

Loomus on kokku pannud põhjaliku analüüsi nii erakonna- kui kandidaaditasandil. Välja on toodud, mida erinevate erakondade programmid ütlevad loomade õiguste ja heaolu kohta ning ka kõikide kandidaatide seisukohad selles valdkonnas.

“Loomad ei saa valimas käia, aga meie saame ja peame! Vähim, mida üks loomadest hooliv inimene teha saab, on anda oma panus sellesse, et meie seadusandlust teeksid inimesed, kes loomadest hoolivad,” kommenteeris Loomuse juhatuse liige Anu Tensing. “Soovitame tutvuda Loomuse Euroopa Parlamendi kandidaatide analüüsiga ning teha teadlik valik loomade nimel.”

Iga kandidaadi puhul on vaadatud nii tema seisukohti Loomuse poolt välja antud 13 soovituse suhtes kui varasemaid seisukohti, mis puudutavad loomi ja nende kaitset, nt kas nad hääletasid karusloomafarmide keelustamise poolt või vastu. Lisaks on vaadatud, kas kandidaat on andnud oma allkirja üle-euroopalisele kampaaniale Vote4Animals.

Järgmisel nädalal, 23. mail toimub Tallinna Keskraamatukogus kell 17:00 paneelvestlus “Euroopas loomade nimel!”, kus saab kandidaatide ja erakondade esindajatega lähemalt arutada loomade kaitset Euroopas. Euroopa Parlamendi valimised on 9. juunil. E-hääletamine algab 3. juunil kell 9.00 ja kestab ööpäevaringselt kuni 8. juunil kell 20.00.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.