Leia ruumisäästlik mööbel
Kui rõdu on väike, tuleb sobiliku mööbli leidmiseks pisut pingutada, sest suurem osa terrassidele loodud esemetest rõdule ei mahu või tunduvad asjad naeruväärselt suured. Kitsale rõdule sobivad kokkupandavad klapplauad ja -toolid, aga rõdu otsaseina saab ehitada ka ise õige laiusega pingi, mille peale saab teha patjade abil väikese lebola. Pingi alla võib panna omakorda hoiukasti. Täispikkuses kitsa klapp-pingi saab ehitada ka rõdupiirde äärde ja panna aknaalusesse vastasseina klapplaua. Mööblit ise ehitades ei tohi unustada, et materjalid ja viimistlus peavad olema niiskuskindlad, isegi kui rõdu on katuse all.
Ära koonerda taimedega
Rõdu seinad on enamasti kasutamata ruum. Sinna võiks teha kas laudise, riiulite või redeli abi roheseina, kus saab kastides ja pottides kasvatada nii rohelisi dekoratiivtaimi, lilli kui maitsetaimi ja marju. Küll tuleks arvestada, et selline roheala vajab palju kastmist ega tohi jääda kogu päevaks päikese meelevalda. Kui rõdul on lagi, saab selle külge riputada lille-, tomati- või maasikaampleid.
Rõdupiirdele ja teistele tasapindadele võiks paigaldada lillekastid ja -potid päikese liikumisega sobivate suviste lilledega. Elavaid taimi võib panna ka põrandale asetatud pottidesse, läbipaistva piirdega rõdude puhul aitab see tekitada privaatsust mööduvate pilkude eest. Kui ruumi napib, siis võib selleks kasutada kõrrelisi, mis kasvavad kõrgeks ja pakuvad varju, aga ei laiuta nii nagu okaspuud.
Loo hubasust tekstiilidega
Rõdu põrand on tihtilugu jala all külm ja ebamugav. Seda on lihtne parandada puidust terrassiplaatidega, mida saab puslena kokku panna. Samas võib rõdu põranda teha ka terrassilauast. Kui põrandat ehitada ei soovi, on abi niiskuskindlast vaibast.