Galerii: aasta betoonehitiseks valiti eramu Tallinnas

Võidukas eramu Pirital.Fotod: Eesti Betooniühing

Tänasel betoonipäeval KUMUs kuulutati välja konkursi „Aasta betoonehitis 2023” võitjad.

Aasta betoonehitis 2023 on eramu Pirital Purje tänaval.

„Võitnud betooneramu esindab ajatut modernismi, mida iseloomustab vormide lihtsus ja detailide ning sõlmede filigraansus. Eramu ehituskonstruktiivne ja insener-tehniline läbimõeldus on muljetavaldav, mis on sündinud tellija, arhitekti, konstruktori ja ehitaja suurepärase koostöö tulemusena,” kommenteeris žürii oma otsust.

„Väga hea arhitektuur ja konstruktoritöö, kõik on paigas, hästi läbimõeldud (kõik kommunikatsioonid on ära peidetud, väga suur ja hoolikas ettevalmistustöö, enne kui hakata betooni valama). Näha on, et kõik maja rajanud osapooled, eesotsas tellijaga, armastavad betooni. Filigraanne teostus. See ongi betoonmaja,” lisas žürii esimees Aadu Kana.

Fakte võidukast Purje tänava eramust

  • arhitektuur – ÖÖ-ÖÖ Arhitektid OÜ: Ülo-Tarmo Stöör, Lembit-Kaur Stöör, Silver Liiberg
  • sisearhitekt: ÖÖ-ÖÖ Arhitektid OÜ: Mari-Liis Süld
  • tellija: eraisik 
  • konstruktor: Estkonsult OÜ 
  • peatöövõtja: Mõttegrupp OÜ 
  • betoonitööd: PR Betoon OÜ
  • betoon: Heidelberg Materials Betoon AS 
  • betoonikosmeetik: Grest OÜ Raketis: PERI AS.  

Betooniühingu poolt korraldatud rahvahääletuse Facebookis võitis eramu Pirita-Kosel, mille autoriteks samuti ÖÖ-ÖÖ Arhitektid OÜ: Ülo-Tarmo Stöör, Lembit-Kaur Stöör.

Tänavu kahekümne neljandat korda korraldatud konkurss „Aasta betoonehitis” on ellu kutsutud, et tutvustada avalikkusele betooni avaraid kasutusvõimalusi ning tunnustada neid inimesi, kes oma ideede ellurakendamiseks on kasutanud kodumaist ehitusmaterjali – võimalusterohket ja hästivormitavat betooni.

Tänavusele konkursile esitati 22 ehitist. Võistlusele sai esitada 2023. aasta jooksul tellijale üle antud betoonehitisi ja neis kasutatud konstruktsioone ja menetlusi. 

„Aasta Betoonehitis 2023” võistluse žüriisse kuulusid esindajad Eesti ehitusala liitudest: Eesti Arhitektide Liidust – Kalle Vellevoog, Eesti Betooniühingust – Jürgen Einpaul, Eesti Ehitusettevõtjate Liidust – Indrek Peterson, Eesti Ehitusinseneride Liidust – Indrek Laul, Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidust – Johann-Aksel Tarbe, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidust – Marina Vaganova, samuti ehitusajakirjanike esindajad – Teeli Remmelg, Äripäeva ehitusväljaannete peatoimetaja, Liivi Tamm, ajakirja „EhitusEST” peatoimetaja, ning Soome arhitekt Maritta Koivisto – ajakirja „Betoni” peatoimetaja ning Aadu Kana – Heidelberg Materials Kunda AS, žürii esimees. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.