Tallinn jagab raha väärtuslike majade korda tegemiseks

Foto: Shutterstock

Kuni 7. aprillini on võimalik esitada Tallinna linnaplaneerimise ametile taotlusi mälestiste, muinsuskaitse- või miljööalal asuvate ehitiste või miljööväärtuslike üksikobjektide restaureerimise toetamiseks.

Taotlusvooru eesmärk on toetada arhitektuuriväärtuslike hoonete omanikke neile kuuluvate hoonete (sh nende detailide) hooldamisel, restaureerimisel ja taastamisel, et säilitada Tallinna linnaruumis ajastutruu miljöö, arhitektuur ja materjalikasutus.

Abilinnapea Madle Lippuse sõnul on arhitektuur linna näo kujundaja ning Tallinn on uhke meie vanalinna, miljööalade ja rikkalike ajalooliste tööstuste piirkondade üle. „Omanikele mõeldud restaureerimistoetus aitab nende hoonete ja piirkondade erilisust, detailirohkust ja terviklikkust hoida ning arendada. Linna ülesanne on omanike igakülgne toetamine pärandi hoidmisel, teeme seda nii omanike igakülgselt nõustades, samuti pakkudes rahalist tuge, sest ajastutruu restaureerimine on sageli tavalistest ehitustöödest märksa kallim,“ selgitas Lippus.

Restaureerimistoetuste jaoks on 2024. aastal planeeritud 450 000 eurot. Toetuse maksimaalne määr on kuni 75% restaureerimistöö maksumusest ning maksimaalne suurus objekti kohta on 35 000 eurot. Toetust antakse tööde tegemiseks, mida pole alustatud enne taotluse esitamist ja mis lõpetatakse hiljemalt käesoleva aasta 30. novembriks.

Toetuse taotlust saab esitada kuni 7. aprillini 2024 Tallinna projekti- ja tegevustoetuste infosüsteemi iseteeninduskeskkonnas. Lisainfot leiab restaureerimistoetuse veebilehelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.