Sisustus

Kuller tõi mu uue voodi maja ette, aga tuppaviimisega ei aita. Mis nüüd saab?!

Tahaks uut mööblit, aga kuller ei aita.Foto: Pexels

Kes vähegi mööbli ostmisega kokku on puutunud, see teab, et sageli toimetab ostetud kauba koju kuller. Kes toob selle küll maja ette, aga mitte kriipsugi kaugemale. Mis sa seal oma voodi või diivaniga edasi peale hakkad, on juba sinu asi.

Kui oled väga hea veenmisoskusega, võib juhtuda, et kuller erandkorras halastab sulle ja aitab raske mööblieseme tuppa ära vinnata. Aga kui elad näiteks liftita kortermaja kõrgeimal korrusel, võib ka kõige heasüdamlikum inimene su abistamisest käed heaga puhtaks pühkida. Nii et panustada sellele ei maksa.

Mis siis saab? Sarnase küsimuse ees seisab praegu üks kodusisustaja, kel vaja oma viienda korruse korterisse saada kaheinimese voodi. Pea kõik kauplused, kelle poole ta ostusooviga on pöördunud, on andnud teada, et voodi tuuakse ainult maja ette ja edasi peab ostja ise toime tulema.

Küsisime paarilt mööblipoelt, kuidas selline asi täpsemalt mõeldud on ja mida peab inimene tegema juhul, kui tema ostetud mööblitükk on selleks liiga raske, et see omade jõududega korterisse ära tassida.

Uus voodi oleks nii mõnus, aga tuppa seda kuidagi ei saa. Foto: Pexels

Margit Pilden Common Mööbliärist:

Tõepoolest on tegemist reaalse murega ning oleme enda igapäevatöös sarnaste olukordadega aeg-ajalt kokku puutunud.

Common.ee e-poe transporditingimustes on küll kirjas, et “Suuremõõtmelised saadetised (nt diivan, madrats) ning pakend reaalkaaluga üle 30 kg toimetatakse välisukseni.”, kuid sellest hoolimata ei ole me jätnud lahenduseta ühtegi klienti, kes sarnase murega meie poole pöördunud on.

Tuppaveo piirnagud ja tingimused tulevad meie peamise kullerteenuste pakkuja Omniva poolt ette nähtud tingimustest.

Omniva Kuller Pluss teenusetingimused näevad ette, et:

  • Saadetis reaalkaaluga kuni 30 kilogrammi ning mille mõõtmed ei ületa kullerpaki mõõtmeid (pikim külg maksimaalselt 2,5 m ning kõrguse ja põhja ümbermõõdu summa maksimaalselt 3,0 m) toimetatakse Saaja elu- või asukoha ukseni. Saadetis, mis ületab kullerpaki maksimaalseid mõõtmeid ja/või reaalkaalu, toimetatakse põhiteenuse raames laadimiskohast laadimiskohani.

Omniva pakub ka lisatasu eest “Toome tuppa” teenust. See on lisateenus, mille raames toimetatakse suuremõõtmeline saadetis reaalkaaluga kuni 80 kg saaja siseruumidesse. Küll aga voodi ja diivani puhul võib toote reaalkaal ületada 80 kg piiri ning sellisel juhul me antud teenust pakkuda ei saa.

(Rohkem infot Omniva kullerteenuste tingimuste kohta leiab siit: https://www.omniva.ee/public/files/failid/tingimused-pakk-kullerteenus-est-ee-2018.pdf )

Näiteks diivan võib olla liiga raske ja siis kuller seda tuppa tuua ei aita. Foto: Pixabay

Kui aga meie poole on pöördunud klient, kellel tõepoolest ei ole võimalik ise ega kellegi abiga suuremõõtmelist kaupa sedasi vastu võtta, oleme saatnud hinnapäringuid erinevatele veoteenuste pakkujatele. See on aga hästi individuaalne ning veo hind sõltub palju täpsest tarneaadressist, korrusest ja just ka sellest, kas majas on lift või ei.
Kindlasti ei jää sarnase kaubaveo hind ka meie tavahinnakirja raamesse ning niipea kui oleme saanud neljalt-viielt partnerilt pakkumised, edastame kliendile neist soodaima või vastavalt olukorrale sobivaima (näiteks soovib klient kindlal ajal kauba kätte saada).

Kuna antud vedudele ei ole võimalik fikseeritud hinda määrata ja need on hästi objektipõhised, siis antud teenust me enda e-poes välja ei reklaami.

Seega meiepoolne lahendust suuremõõtmeliste ja raskekaaluliste toodete ostmisel, on pöörduda common.ee klienditeeninduse poole ning uurida eelnevalt veo hinda. Ükskli klient meil selle pärast kaubata ei ole jäänud. Samuti soovime võrdleva pakkumisena ka kliendil ise saata hinnapäringiud erinevatele transporditeenuse pakkujatele.

Aatrium Sisustuskaubamaja:

Paraku on Eesti kullerteenust pakkuvad ettevõtted mehitatud ühe mehega, ainult autojuht. Täna pakub Aatrium Sisustuskaubamaja AS tuppatoomise teenust Tallinnas ja Harjumaal. Otsime aktiivselt mõstliku hinna ja kvaliteediga transpordi ettevõtet, kes on mehitatud kahe mehega.

Mida sellest siis järeldada?

Kokkuvõttes on nii, et kui tellimuse tegemine jääks ära vaid põhjusel, et pole võimalik leida lahendust mööbli tuppatoomisele, tasub sellest kindlasti kaupluses teenindajale rääkida: võimalik, et neil siiski leidub olukorrale lahendus või nad vähemasti aitavad seda otsida. Arvestada tuleb aga tõenäoliselt sellega, et lisaliigutuste eest tuleb välja käia ka lisaraha.

Kui seda lahendust ei leidu ja ei leidu ka vabu sõpru, kes tuleks ja mööbli tassimisel aitaks, on alati võimalik lisaks kaupluse pakutavale kullerile tellida kolimisteenuse kaudu mehed, kes mööbli tuppa ära toovad ja õigesse kohta paika panevad.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.