Vinge muutumine: vanast sahvrist sai unistuste vannituba

Valamu Liisa vannitoas.Foto: Liisa Lumiste

Vana talumaja renoveerima asunud pere leidis, et kõige otstarbekam on vannituba, mis majas enne puudus, ehitada sahvrisse. Sellest sündis pesuruum, mida paljud imetlevad ja kadestavad.

Kui kujutad endale ette ehtsat kaasaegsete mugavustega skandinaaviapärast taluromantikat, siis just täpselt see on see, mille sa leiad Liisa Lumiste maakodu vanast sahvrist, kuhu nüüd on sisse seatud imeilus vannituba.

Liisa on pesuruumi pilte sotsiaalmeedias mitmel korral jaganud ja alati on tagasiside äärmiselt positiivne. Ka Liisa ise tõdeb, et vannituba on tema lemmik terves majas. “Võin julgelt öelda, et olen ka pärast kaht aastat megarahul,” sõnab ta ise. Ainus asi, mida ta täna ehk muudaks, oleks seinaplaadid, aga ta ei saa öelda, et ta praegustega enam üldse rahul poleks.

Eriti rahul on Liisa sellega, et vannituba ei ole maal kõle üleni plaaditud ruum nagu need sageli olema kipuvad. Liisa vannituba on hubane, helge ja ilus ruum, kus hea meelega aega veedad.

Vannitoa ehitusprotsess muidugi nii lilleline ei olnud nagu lõpptulemus. Esiteks võttis kõik, nagu alati juhtub, arvatust palju kauem aega: vannituba pidu valmima kiirtööna, kuid ehitus kestis tegelikult terve kevade ja suure osa suvestki.

“Pettumuse valmistas ja kurvastas ehituspoest ostetud kuupmeetrine kott kergkruusa, mis oli poe taga lageda taeva all seistes märjaks saanud ning seetõttu seest täiesti jääs. Puitlaudise seina panemist raskendas see, et aluspind oli kõver ja vildakas. Aga vanades talumajades peavadki asjad natuke vildakad ning kõverad olema,” räägib Liisa.

Kuna Liisal puudub lemmikstiil, on tal alati mitu mõtet, kuidas mõnd ruumi kujundada. Näiteks seda vannituba hakkasidki dikteerima valitud plaadid, mis said ostetud juba siis, kui vannituba veel tegemagi polnud hakatud. Kuna need on kirjud ja pretensioonikad, pani see paika kogu ülejäänud kujunduse. Aga kõik loksus väga hästi omale kohale.

Kõige enam meeldib perenaisele praeguses pesuruumis selle põrand. Ta tunnistab, et praegu ta ilmselt selliseid lapitehnikas põrandaplaate enam ei valiks, aga selles kohas on need plaadid täpselt õiged. “Rahul olen ka kõige muuga, mis seal on – lihtsad riiulid ja kraanikausikapp, millel pärliks Mõisakeraamika kraanikauss,” räägib ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.