Samuti tuleb jälgida, et kõik muud ehitamisel kasutatavad materjalid ja elemendid on lastele turvalised. Näiteks võiks mängumaja katusel eelistada rullmaterjali, mitte katusekive, mängumaja aknad võiks teha pleksiklaasist, mitte päris klaasist ja kui mängumaja uks on seest lukku keeratav, peab lapsevanem selle vajadusel väljast lahti saama. Loomulikult ei tohi olla trepid läbikukutavad ja ükski ehitis ei tohi lapsele peale vajuda ka olukorras, kus laps kasutab seda mittesihipäraselt. Näiteks mänguköögi võiks kinnitada omakorda mõne seina külge. Kõigi turnimisatraktsioonide all peab olema pehmendus, kasvõi suurema koguse liiva näol.
Liivakast valmib mõne tunniga
Kõige lihtsam on ehitada ise liivakasti, kui varasemat ehituspraktikat napib, siis võiks sellest alustada, sest keeruline on midagi valesti teha. Liivakasti ehituseks sobivad immutatud või kuumtöödeldud terrassilauad. Liivakasti äärte kõrgus võiks olla suurusjärgus 25 sentimeetrit ehk sama kõrge kui kaks standardse laiusega terrassilauda ülestikku. Liivakasti mõõtmed võib ehitaja sõltuvalt aia suurusest ja laste arvust ise valida, kuid arvestada tasub, et ruudukujulist liivakasti on lihtsam ehitada. Kõige sagedasemaks liivakasti mõõduks on 1,5×1,5 meetrit. Liivakasti ehitamist tuleb alustada nurgatugede paigaldamisega, milleks sobivad näiteks 50x50mm mõõdus prussijupid. Prusside külge saab kinnitada külje- ja pealislauad. Kinnitamiseks sobivad terrassikruvid, sest need on töödeldud välitingimustes vastu pidama. Liivakasti võib sügavuse andmiseks ka augu kaevata, kuid see pole otseselt vajalik. Küll tasuks liivakasti põhja paigaldada geotekstiil, mis ei lase rohututtidel liivast läbi kasvada. Liiva puhul võiks segada peenemat ja jämedamat, nii ei lähe see lendu ja saab ilusaid kooke valmistada. Liiva ostes võiks teada ka seda, et enamasti alahinnatakse vajamineva liiva kogust kordades.
Täismõõtmetes mänguväljakud ostetakse tavaliselt tervikuna ja pannakse ise kokku. Neid, kes ehitavad ise prussidest kiigepuid ja liumäe treppe on pigem vähe, see nõuab ehitusest mõningaid eelteadmisi. Küll saab ise rajada minimõõtmetes seiklus- ja ronimisparke näiteks puupakkudest, samuti minimõõtmes mudakööke, kus laps saab liivast, mullast ja veest toitu valmistada. Ehitusmaterjalina kasutatakse sageli veel vanu euroaluseid, aga ka nende puhul on oluline töötlus – ühelt poolt peab euroalus saama ilmastikukindlaks ja teisalt peab see olema piisavalt sile, et lapsed sealt endale pinde ei koguks.
Lastele ehitamisel ei tasu kvaliteedilt kokku hoida, seda enam, et materjali kogused on enamasti tagasihoidlikud. Viimasest johtuvalt tasuks otsida erinevaid kvaliteetse materjali jääke – need võib kätte saada väga soodsalt.