Eakate toiduvalmistamine põhjustas elamutes tulekahjusid

Toidu kärssamine.Foto: Shutterstock

Möödunud nädalal registreeriti tulehäireid Tallinnas, Tartus, Hiiumaal, Ida-Virumaal ja Harjumaal. Põhjuseks oli enamasti eakate inimeste toiduvalmistamine.

Möödunud nädalal registreeris Nublu andur Tallinna korteris tulekahju. Kuna kontaktisik viibis Soomes ja ei saanud kedagi kohale saata, läks korterit kontrollima G4Si patrullekipaaž. Turvatöötajal õnnestus pääseda korteri ukse taha, kus kuulis anduri häiresignaali ja ukse vahelt oli tunda kärsalõhna, kuid korduvatele koputamistele keegi ei reageerinud.

Peagi saabusid sündmuskohale ka päästjad ja kiirabi, kellega jätkati tugevat koputamist ja lõpuks avati ka korteri uks. Uksele tuli eakas naine ja korter oli paksult suitsu täis. Päästjad kustutasid köögis pliidil kõrbenud toidu, likvideerisid ohuallika ning avasid korteri tuulutamiseks aknad. Kiirabi arst kontrollis naise tervislikku seisundit ja soovitas mürgituse kahtluse välistamiseks haiglasse minna, aga naine keeldus. Algne info viitab sellele, et naine oli pannud toidu pliidile ja jäi seejärel magama.

Tartu korteris tekkis samuti tulekahju, mis oli seotud toidu valmistamisega. Toiduõli läks põlema ja häiresignaali peale reageerinud elanikud suutsid poti tulelt eemaldada ning tulekahju kustutada. Põleva õli kustutamisel sai üks inimene jalgadele kergeid tulise õli pritsmeid, mis ei vajanud aga kiirabi kohale tulekut.

Hiiumaal registreeris suitsuandur tulekahju, mille peale kontaktisik teatas, et kodus peaks viibima vanaema. Häirele reageeris G4Si patrull ja juhtimiskeskusest teavitati ka Päästeametit. Saabudes leidsid nad suitsu täis maja, aga lahtist leeki polnud näha. Majas, välisukse lähedal diivanil, istus eakas naine, kellel patrull aitas õue minna ja pingile istuda. Selgus, et naine oli kütnud ahju, mis hakkas suitsu sisse ajama. Kuna naine oli üle poole tunni suitsu sees viibinud, kutsuti kohale ka kiirabi, et tema tervist kontrollida.

Ida-Virumaa eramust saabus nädalalõpul tulehäire, mille peale helistati kontaktisikule, kes soovis patrullekipaaži abi ja ütles, et tuba on suitsu täis ja pidevalt tuleb suitsu juurde. Kohapeal selgus, et eakas naine tegi pliidi alla tuld ning pliit ajas suitsu sisse. Päästeamet kustutas pliidi alt tule ja naine viidi värske õhu kätte, kus kiirabi vaatas tema tervisliku seisundi üle.

Harjumaa korterist tuli samuti möödunud nädalavahetusel tulehäire, kui süttinud oli esik. Millest põleng alguse sai, pole veel selgunud.

Käesoleval aastal on toimunud 191 eluhoone tulekahju ja tulekahjudes on hukkunud 26 inimest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.