Lasnamäel Punase tänava korteri tulekahjus hukkus meesterahvas

Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

2. veebruaril kell 07.58 sai häirekeskus teate, et Lasnamäel Punase tänava viiekordsest kortermajast tuleb leeke ja musta suitsu. Kohale jõudnud päästjad sisenesid põlevasse korterisse jõuga ja leidsid korterist hukkunud meesterahva.

Esimesena olid kohal Lasnamäe päästjad kell 08.03, kes nägid 3. korruse korteri aknast tulemas suitsu. Päästjad sisenesid trepikotta. Kuna tugevale koputamisele ust ei avatud, siis siseneti korterisse jõuga. Korterisse pääsemist raskendas tugev turvauks ning samuti polnud ustel numbreid, kuigi see on kohustuslik juba 2021. aasta märtsist. Korterisse sisenes suitsusukelduslüli põlengut kustutama, kuid paraku leiti korterist hukkunud keskealine meesterahvas.

Tulekahju lokaliseeriti kella 08.22ks ning likvideeriti kella 08.51ks. Lisaks Lasnamäe päästjatele olid kohal ka Kesklinna päästemeeskond ning Lilleküla redelauto.

Päästetööde juhi sõnul puudus korteris korrektselt paigaldatud suitsuandur. Andur polnud lakke paigaldatud ning asus kummuti peal ilma patareideta. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

Päästeamet juhib tähelepanu, et vaid töökorras ja korrektselt paigaldatud suitsuandur päästab elu. Soovitame kontrollida suitsuanduri töökorras olekut testnupule vajutades vähemalt kord kuus. Aegunud või rikkis andur tuleb välja vahetada.

Käesoleval aastal on tulekahjudes hukkunud 5 inimest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.