Tulekahjud Eesti kodudes saavad ikka alguse toidukärsatamisest

Foto: Depositphotos

November on aastaajast tingituna tuleohutuse seisukohalt üks kriitilisemaid kuid. Küttehooaja algusega suureneb oluliselt tulekahjude risk, kuid jätkuvalt on suureks tulekahjude põhjuseks ka hooletus toiduvalmistamisel, mida illustreerivad kaks hiljutist juhtumit Tallinna korterites.

Ühe korteri puhul, kust tulehäire G4Si juhtimiskeskusesse edastus, ei saadud kontaktisikuga ühendust ja kohale saadeti patrull. Kohapeal fonoluku kellale samuti keegi ei vastanud, kuid akendes põles valgus ja kuna aknad olid tuulutusasendis, siis oli kuulda anduri piiksumist. Patrull lasi uksekella ka naabritele, kes paraku samuti ei vastanud ja seega kutsuti kohale Päästeamet, kelle saabudes tegi üks korteri omanikest trepikoja ukse lahti. Kuna tulehäiret andnud korteri uks oli lukustamata, pääses patrull koos Päästeametiga ka korterisse. „Selgus, et peremees oli diivanil tukkuma jäänud ja samal ajal oli toit pliidil kõrbema läinud. Toit kustutati ja ruumid tuulutati,“ selgitas G4Si erakliendiüksuse juht Tarmo Pärjala.

Sarnane juhtum oli järgmisel päeval ka teises Tallinna korteris. Tulehäirele reageerinud patrulli koputamisele keegi ei vastanud, aga aknast oli näha, et toas põleb valgustus ja trepikojas oli tunda suitsulõhna. Korteris olnud isik avas lõpuks koputamise peale ukse ja ilmnes, et seal viibivad mees ja naine olid pannud pelmeenid keema ning ise magama jäänud ning toit läks kõrbema.

„Need on head näited sellest, kui lihtsalt võib igas korteris tulekahju tekkida ning kuidas anduri häiresignaalist alati ei piisa. Seetõttu on mõistlik paigaldada endale koju nutikas häiresignaali reageerijatele edastada oskav andur,“ ütles Pärjala.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.