“Ringi lendavad batuudid, terrassimööbel, mängumajad ja muud sarnased esemed võivad tekitada autodesse, kasvuhoonetesse ja mujale lennates palju väikeseid kahjusid,” sõnas Soosalu.
“Suuremad numbrid tulevad tavaliselt mängu siis, kui tuul viib minema või vigastab katust või murdunud puud kukuvad hoonete või autode peale,“ rääkis Soosalu ja tõi näite hiljutisest juhtumist, kui terve ja elujõuline puu murdus tormi tõttu pooleks ja kukkus kuurile, mille juurde oli pargitud auto. Kannatada said nii hoone kui ka sõiduk.
Soosalu sõnul on suurem äikesetormide hooaeg on alles ees, mistõttu võiksid majaomanikud üle kontrollida, et hoovis või aias olevad esemed oleksid korralikult kinnitatud. Tõsiselt tuleks võtta ka koduste seadmete eemaldamist voolu- ja andmesidevõrgust tormide ajal. Ruuterite puhul on oluline ka võrgukaablite lahtiühendamine.
Kuna kodukindlustuse kaitse ei sisalda automaatselt kodus olevate asjade kindlustamist, soovitab Soosalu majaomanikel pilgu peale visata oma kodukindlustuse lepingule või uurida oma kindlustusseltsist, kas lisaks hoonele on ka nende kodune vara ikka kindlustatud. Salva statistika põhjal on kodune vara kindlustamata üle kolmandiku kodukindlustuse klientidest.
Samuti on oluline jälgida, et lepingule oleks lisatud ka kodu vastutuskindlustuse kaitse, mis aitab teistele osapooltele põhjustatud kahjude hüvitamisel.
Näiteks kaitseb vastutuskindlustus majaomanikku just selle eest, kui murdunud puu peaks kukkuma naabri aia, hoone või auto peale. Salva praktikas on olnud piisavalt näiteid, kus pealtnäha terve ja elujõuline puu tormi käigus murdub ja kahjustada saab ka naabri vara. “Elu on näidanud, et lisaks rahalisele kahjule võivad sellised juhtumid pikaks ajaks ära rikkuda ka seni heade naabrite omavahelised suhted,” ütles Soosalu.
Ülepingest, pinge kõikumistest ja elektrikatkestustest tulenevate kahjude korral on abiks kodukindlustuse lepingule valitud koguriskikindlustusest.