Säästa aega ja närve: lihtne viis, kuidas mitme kinnisvara arveid hallata! 

Kuidas mugavalt mitme kinnisvara arveid hallata?Foto: Canva

Ühe kinnisvara arvetega tegelemine on lihtne, kuid kui sellele lisandub teine, näiteks suvila näol, on tegemist juba märksa rohkem. Kommunaalid, laenumaksed, hoolduskulud … Kõigel sellel silma peal hoidmine nõuab aega ja vaeva. Kuid kas seda saab kuidagi lihtsamaks muuta? 

Arveid saab sorteerida aadresside järgi

Perfi on keskkond, mis koondab kõik sinu arved ühte kohta ja võimaldab nende eest maksta vaid ühe klikiga. “Kõik arved on seotud aadressiga. Ja kui sul on mitu kodu või näiteks kaks korterit, millest ühte välja üürid, saad oma kontole lisada ka teise aadressi – nii saad ülevaate, millised kulud kummagi kinnisvara omad on,” räägib Perfi juht Karin Lõhmuste lähemalt. “Ja tasuda saad mugavalt kõikide arvete eest korraga.”

Soovi korral saad anda ühe või mitme aadressi arvetele ligipääsu ka kellelegi teisele. “Üürikinnisvara puhul saab üürnik tasuda kiirelt arveid ja üürileandjal on hea ülevaade nii saabunud arvetest kui ka sellest, kas kõik on õigel ajal tasutud,” toob Lõhmuste näite.

Hea teada! Sinu pangakonto ei ole Perfiga seotud. Sina valid, kas tasud kõik arved ühelt või mitmelt pangakontolt. Vali keskkonnast arved, mida soovid maksta ja seejärel saad oma internetipanka sisse logida. 

Kuidas arved Perfi saada? 

Perfi konto loomisel tekib sul Perfi e-aadress. Seejärel saad valida kolme variandi vahel, kuidas sinu arved edaspidi Perfi jõuavad: 

  • Saadad iga kuu arved oma e-aadressilt edasi Perfi e-aadressile.
  • Võtad ühendust teenusepakkujatega ja palud neil saata edaspidi arved Perfi e-aadressile. 
  • Annad Perfile volituse võtta ühendust teenusepakkujatega, kes sulle iga kuu arveid saadavad. Tegemist on kõige lihtsama võimalusega: Perfi palub ise teenusepakkujatel saata edaspidi sinu arved Perfisse. 

Allikas: Perfi

Parem ülevaade oma kuludest

“Kui kaks elektriarvet saabub postkasti, siis tuleb need lahti klikata, et teada saada, millise kinnisvara arvega on tegemist. Kõik see võtab aega,” räägib Lõhmuste sellest, mis peavalu kaasneb kahe või enama kinnisvara haldamisega. “Perfis saad mugavalt vaadata, kui suured on ühe või teise objekti kulud. Ja püsikulude statistika lihtsustab eelarve pidamist.”

Lisaks saad Perfis hoida silma peal sellel, kuidas sinu arved ajas muutuvad. Lõhmuste möönab, et püsikorralduse puhul võib see kergesti märkamata jääda. “Kui tead, et pole suvilas pikalt käinud, kuid veearve on see kuu tavapärasest suurem, saad sellest järeldada, et küllap tuleb minna toru parandama,” toob ta näite, kuidas Perfi abil saab ka suuremaid kahjusid ennetada.

Arvete maksmine ei pea olema tüütu! Uuri Perfi kohta lähemalt siit

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.