“Seda, mida suudab teha masin, ei peaks inimene üldse tegema!” ehk kuidas arved minutiga ära maksta!

Perfi juht Karin Lõhmuste annab nõu, kuidas arvemajandus oluliselt mugavamaks muuta.Foto: Jake Farra

Arvete maksmisele kulub omajagu aega. Internetipangas ootavad e-arved kinnitamist, meilil on PDF-id laiali ja siis jälle need pangalingid … Kas seda arvemajandust saab kuidagi lihtsamaks muuta? 

Aeg on väärtuslik

Perfi juht Karin Lõhmuste on tähele pannud, et inimestele tundub sageli, et arvete maksmine ongi juba tehtud nii lihtsaks kui võimalik, kuid pisikese vestluse käigus selgub, et tegelikult on see üpris pikk protsess – mõnel kulub arvetega tegelemiseks 10–15 minutit, mõnel rohkemgi. 

“Ühe arve tasumiseks internetipanka sisselogimine, teise PDF-ilt andmete kopeerimine ja kolmanda-neljanda kinnitamine internetipangas … See kõik võtab aega,” selgitab Lõhmuste. “Seda, mida suudab teha masin, ei peaks inimene üldse tegema. Arvetega tegelemise asemel saad minna hoopis jalutama või lugeda raamatut.”

Arved makstud vähem kui minutiga

Perfi on arvete maksmise platvorm, kus saab kõik arved tasutud maksimaalselt 1-2 minutiga. Lisaks on sul alati selge ülevaade, kuhu sinu raha läheb ja kuidas väljaminekud kuust kuusse muutuvad. “Näiteks saab võrrelda selle ja möödunud aasta aprilli kommunaale,” viitab Lõhmuste sellele, et keskkonda jäävad alles kõik arved, mis Perfi kasutamise ajal on sulle saadetud. 

Olgu arve suur või väike 

Perfisse saad tuua kõik oma püsiarved, ükskõik kui väikesed need on, nii suuremate ettevõtete arved kui ka näiteks spordiklubide liikmelisused. “Meie eesmärk on muuta kliendi jaoks kõik imelihtsaks ja vajadusel abistame teda ka arvete ümbersuunamisega,” räägib Lõhmuste.

Kuidas arved Perfi saada? 

Perfi konto loomisel tekib sul Perfi e-aadress. Seejärel saad valida kolme variandi vahel, kuidas sinu arved edaspidi Perfi jõuavad: 

  • Saadad iga kuu arved oma e-aadressilt edasi Perfi e-aadressile.
  • Võtad ühendust teenusepakkujatega ja palud neil saata edaspidi arved Perfi e-aadressile. 
  • Annad Perfile volituse võtta ühendust teenusepakkujatega, kes sulle iga kuu arveid saadavad. Tegemist on kõige lihtsama võimalusega: Perfi palub ise teenusepakkujatel saata edaspidi sinu arved Perfisse. 

Allikas: Perfi

Iga uus asi vajab harjumist 

Perfi on eestlaste jaoks uudne lahendus oma arvete eest tasumiseks. Ja nagu iga uus asi, vajab see pisut harjumist. “Eks kõik uus tundub esialgu hirmutav,” möönab Lõhmuste. “Aastaid on meil kasutusel olnud teine süsteem ja nii on igati õigustatud küsimus, et kas uus on ikka parem?”

Lõhmuste toob siinkohal näiteks Leedu, kus Perfiga sarnased süsteemid on kasutusel olnud juba aastaid. “Nad ei kujuta ettegi, et on teine viis arvete maksmiseks,” viitab ta sellele, et küllap harjuvad õige pea ka eestlased uue võimalusega. 

Oleme näinud, et reeglina muudab tehnoloogia inimeste elu paremaks ja mugavamaks. Nii tegi ju Bolt revolutsiooni taksomaastikul ja Booking hotelliäris. “Perfi aitab tuua kõik sinu arved ühte kohta, et saaksid neid mugavalt hallata, neid mõne klikiga tasuda ja seejärel unustada,” sõnab Lõhmuste. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.